اولین نسخه آزمایشی iOS 13.4.5, iPadOS 13.4.5, tvOS 13.4.5 و macOS 10.15.5

اپل اخیرا iOS 13.4 را به همراه به روزرسانی‌های دیگر برای سایر سیستم عامل‌هایش عرضه کرده و حالا با فاصله نسبتا کوتاه، یک سری آزمایشی جدید منتشر کرده است. اپل اولین نسخه آزمایشی iOS 13.4.5, iPadOS 13.4.5, tvOS 13.4.5 و macOS Catalina 10.15.5 را برای توسعه دهندگان منتشر کرده است.

همانطور که از شماره گذاری نسخه مشخص می‌باشد، این یک به روزرسانی جزئی است و به جای ویژگی‌های جدید متعدد، روی رفع اشکال و بهبود عملکرد تمرکز دارد. برای iOS 13 دیگر انتظار به روزرسانی بزرگی را نداریم و اپل ویژگی‌های شاخص جدید را برای iOS 14 نگه خواهد داشت.

iOS 13.4.5 و iPadOS 13.4.5 را توسعه دهندگان ثبت شده اپل می‌توانند از مرکر توسعه دهندگان دریافت نمایند. با نصب پروفایل مربوطه، امکان دانلود نسخه‌های آزمایشی فراهم می‌شود. این رویه بین iOS 13.4.5، iPadOS 13.4.5 و macOS Catalina 10.15.5 مشترک است.

توسعه دهندگان برای نصب نسخه آزمایشی tvOS 13.4.5 روی اپل تی‌وی خود باید پروفایل را با استفاده از Xcode نصب کنند.

در حال حاضر مشخص نیست که اپل چرا نام گذاری ۱۳.۴.۵ را انتخاب کرده، چون اصولا باید نام این نسخه‌ها ۱۳.۴.۱ بود. احتمال دارد که نسخه‌های دیگر به صورت داخلی منتشر شده باشند و به خاطر مشکلات اپل از آن‌ها گذر کرده باشد. همچنین این احتمال وجود دارد که اپل iOS 13.4.1 را بدون عرضه نسخه آزمایشی و برای رفع مشکلات مهم همانند باگ VPN که در iOS 13.4 یافت شد، عرضه کند.

از تغییرات یافته شده در اولین نسخه آزمایشی می‌توان به امکان اشتراک گذاشتن موسیقی برای کاربران اپل موزیک در استوری اینستاگرام یا فیسبوک اشاره کرد. این کار ساده است، از صحفه Now Playing در اپل موزیک، آیکون به اشتراک گذاری را انتخاب نمایید و سپس روی آیکون فیسبوک یا اینستاگرام بزنید. محتوای به اشتراک گذاشته با کاور آهنگ همراه می‌باشد و استوری‌های اینستاگرام با لینک موزیکی است که شما در حال گوشی دادن به آن هستید.

سری کدهای یافته شده در نسخه آزمایشی iOS 13.4.5 نشان می‌دهد که CarKey API به آیفون‌های قدیمی با تاچ آیدی هم می‌آید. با این API معرفی نشده کاربران می‌توانند از آیفون به عنوان کلید خودرو استفاده کنند. البته این ویژگی فقط برای ماشین‌های دارای NFC در دسترس است.

در اولین نسخه آزمایشی iOS 13.4.5 همچنین به یک آیفون با تاچ آیدی و Express Transit با قابلیت ذخیره انرژی اشاره شده است. هیچکدام از آیفون‌های فعلی اپل تاچ آیدی را در کنار Express Transit با قابلیت ذخیره انرزی ندارد. ویژگی دوم فقط در آیفون XS و بالاتر موجود است. این احتمالا به آیفون ۹ اپل اشاره دارد که با CarKey API هم سازگاری دارد. با ویژگی Express Transit امکان پرداخت هزینه سرویس حمل و نقل عمومی با آیفون و اپل واچ فراهم می‌شود.

همچنین بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.