نگاهی به آپدیت‌های جدید اپل: macOS Catalina 10.15.4 و tvOS 13.4

اپل در کنار به روزرسانی سیستم عامل‌های آیفون، آیپد و اپل واچ، سیستم عامل‌های اپل تی‌وی و مک را هم آپدیت کرد و macOS Catalina 10.15.4 و tvOS 13.4 برای اپل تی‌وی و مک‌های سازگار عرضه شده است. این کمپانی در حدود یک ماه پنج نسخه آزمایشی از macOS 10.15.4 و tvOS 13.4 منتشر کرده بود.

شما می‌توانید macOS Catalina 10.15.4 را برای آیمک، آیمک پرو، مک بوک ایر، مک بوک پرو، مک مینی و مک پرو از قسمت Software Update برنامه System Preferences دانلود و نصب نمایید.

در این به روزرسانی سیستم عامل macOS، نمایش متن موزیک به صورت همزمان به برنامه Music اضافه شده است. این ویژگی را ما در iOS 13 و iPadOS 13 شاهد بودیم و حالا اپل آن را به مک‌ها خود هم اضافه کرده است. در macOS 10.15.4 همچنین امکان محدود کردن ارتباطات در اسکرین تایم اضافه شده، قابلیتی که در iOS 13.3 به آیفون هم افزود شده بود.

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید این آپدیت امکان جابجایی مکان نما با استفاده از حرکات سر می‌باشد که شناسایی آن توسط دوربین خود مک انجام می‌گیرد. اپل همچنین قابلیت خرید یونیورسال را به مک‌های خود اضافه کرده است. اشاره به پردازنده‌های AMD در کدهای macOS 10.15.4 یافته شده و بسیاری معتقدند که اپل مک‌های بعدی خود را با پردازنده‌های Ryzen کمپانی AMD آزمایش کرده است.

در آپدیت tvOS 13.4 هیچ ویژگی جدیدی یا تغییر محسوسی در کاربری یافت نشده است، اما در کدهای آن مشخص شده که اپل روی یک مدل جدید اپل تی‌وی ۴K کار می‌کند که احتمالا با پردازنده A12 بایونیک به بازار عرضه خواهد شد. شما می‌توانید با رفتن به Settings > System > Software Update > Update Software سیستم عامل اپل تی‌وی خودتان را آپدیت کنید.

همچنین بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.