شکایت از اپل به خاطر مشکل اسکرول ژله‌ای آیپد مینی ۶

از اپل در دادگاه منطقه‌ای کالیفرنیای شمالی، به دلیل بازاریابی فریب کارانه و فروش آیپد مینی ۶ با وجود اطلاع از نقض اسکرول ژله‌ای، شکایت شده است. این شکایت دسته جمعی توسط کریستوفر برایان ساکن کلرادو در روز چهارشنبه هفته گذشته تنظیم گردیده است.

همانطور که قبلا به اطلاع شما رسانده‌ایم، برخی از دارندگان آیپد مینی ۶ متوجه مشکل اسکرول ژله‌ای در صفحه نمایش شده‌اند که با وجود آن، بخشی از صفحه نمایش سریع‌تر از بخش دیگر تازه می‌شود. این مسئله زمانی که دستگاه در حالت عمودی است و لیست‌ها، وب سایت‌ها و اسناد برزگ را اسکرول می‌کنید، به راحتی قابل مشاهده می‌باشد.

اتهام اپل : فروش آگاهانه دستگاه‌های معیوب

بر اساس پرونده تشکیل شده برای اپل، ساکنین کوپرتینو متهم هستند که آگاهانه آیپد مشکل دار را بدون رفع نقص یا بررسی موارد بازاریابی برای تایید مشکل صفحه نمایش، فروخته‌اند. در این شکایت آمده که اپل با تبلیغ و فروش دستگاه‌هایی که می‌دانست معیوب است به شیوه‌ای غیر اخلاقی، ظالمانه و اساسا آزار دهنده، به طور قابل توجهی آسیب رسان، ظاهر شده است. زیرا صفحه نمایشی به دست مشتری رسانده که اصطلاحا مستعد پارگی است که می‌تواند منجر به حالت تهوع، سردرد، تاری دید و سایر علائم مشابه گردد.

بعد از عرضه آیپد مینی ۶ اپل به مشکل اسکرول ژله‌ای آیپد مینی ۶ واکنش نشان داد و گفته که این مسئله برای صحفه نمایش LCD طبیعی است. طبق بررسی تیم iFixit، این مشکل در صفحه نمایش ۸.۳ اینچی آیپد مینی ۶ در مقایسه با سایر صفحه نمایش‌ها با این اندازه، به خاطر جهت کنترلر نمایشگر روی دستگاه بیشتر به چشم می‌خورد.

در این شکایت ادعا شده که اپل قبل از عرضه آیپد مینی ۶، آزمایشات جامعی را انجام نداده است و از طرف کسانی که دستگاه را در ایالات متحده آمریکا خریداری کرده‌اند، به دنبال خسارت است.

از طريق MacRumors
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.