آیفون ۱۳ سریعتر از گلکسی S22 سامسونگ است

سری آیفون ۱۳ آخرین نسل گوشی هوشمند اپل است که در حال حاضر امکان خرید آن را دارید. این محصول چندین ماه پیش عرضه شد و با تراشه اختصاصی A15 همراه است. سامسونگ نیز به تازگی از سری گلکسی S22 پرده برداشته اما این محصول نتوانسته که عملکرد بهتری نسبت به سری آیفون ۱۳ داشته باشد.

البته قدرت و سرعت تراشه سری A اپل بر کسی پوشیده نیست و طبق آزمایش PCMag، آیفون ۱۳ به طور قابل توجهی سریع‌تر از گوشی‌های هوشمند جدید سامسونگ می‌باشد.

سری گلکسی S22 با سه گوشی همراه است: گلکسی S22، گلکسی S22+ و گلکسی S22 اولترا. هر یک از این دستگاه‌های جدید مجز به جدیدترین و بهترین پردازنده کوالکام برای گوشی‌های هوشمند هستند، یعنی اسنپدراگون ۸ نسل ۱. این تست نیز با گوشی گلکسی S22 اولترا صورت گرفته که پرچمدار فعلی سامسونگ محسوب می‌گردد.

طبق نتایج به دست آمده، گلکسی S22 اولترا در حالت چند هسته‌ای امتیاز ۳۴۳۳ را به دست آورده است. اما آیفون ۱۳ پرو مکس در مقابل توانسته ۴۶۴۷ امتیاز را به دست آورد. با در نظر گرفتن این نتایج می‌توان گفت که گوشی هوشمند اپل حدود ۳۵ درصد سریع‌تر از رقیب کره‌ای خود است.

در نمودار بالا پیکسل ۶ گوگل و گلکسی S21 اولترا نیز حضور دارند. سامسونگ گوشی‌های پرچمدار خود را برای بازارهای مختلف با پردازنده‌های متفاوتی عرضه می‌کند. به طور مثال در بازار آمریکا از پردازنده کوالکام استفاده می‌گردد اما برای اروپا سری گلکسی S22 به اگزینوس ۲۲۰۰ مجهز است. با این حال هر دو پردازنده عملکرد تقریبا یکسانی دارند.

باید در نظر داشت تست‌ها و بنچمارک‌ها لزوما نشان دهنده عملکرد گوشی در دنیای واقعی و در استفاده مکرر از آن نیست. درست است که گلکسی S22 از پرچمدار اپل شکست خورد اما این اصلا به معنای ضعیف بودن دستگاه نیست. ما در ادامه مقایسه‌های بیشتری بین سری آیفون ۱۳ و سری گلکسی S22 خواهیم داشت.

از طريق PCMag
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.