کالبد شکافی آیپد مینی ۶ : توضیح iFixit برای مشکل اسکرول ژله‌ای

تیم iFixit به سراغ کالبد شکافی آیپد مینی ۶ رفته و به مشکلی که اصطلاحا به آن «اسکرول ژله‌ای» می‌گویند، پرداخته است. برای دسترسی به قطعات داخلی آیپد مینی ۶، باید صفحه نمایش را از جلو باز کرد.

iFixit گفته که مشکل اسکرول ژله‌ای در صحفه نمایش ۸.۳ اینچی آیپد مینی ۶ در مقایسه با سایر صفحه نمایش‌ها بسیار قابل توجه است، به خصوص زمانی که دستگاه را به صورت عمودی بگیرید. این مشکل را می‌توان به نحوه نصب کنترلر صفحه نمایش در آیپد مینی ۶ نسبت داد.

همچنین بخوانید:

در آیپد ایر ۲۰۲۰، کنترلر صفحه نمایش به صورت افقی نصب شده اما در آیپد مینی ۶ عمودی است. همه پنل‌های LCD دارای مشکل پیمایش ژله‌ای هستند، اما این مسئله در یک جهت خاص بیشتر به چشم می‌آید. چون کنترلر تصمیم می‌گیرد که صفحه از چه جهتی به روز شود و همیشه اختلافی بین قسمت‌ها برای تازه سازی وجود دارد.

iFixit حدس می‌زند که اپل از صفحه نمایش ارزان‌تری در آیپد مینی ۶ استفاده کرده که باعث بیشتر شدن این مشکل گردیده است.

اپل نیز مشکل پیمایش ژله‌ای را در آیپد مینی ۶ تایید کرده و می‌گوید که این مسئله در صفحه نمایش LCD طبیعی است. در حالی که این مسئله واقعیت دارد، اما باید دید که اپل با به روزرسانی نرم افزاری اثر این مشکل را کمتر می‌کند یا خیر.

طی کالبد شکافی مشخص شد که داخل آیپد مینی ۶ شبیه به آیپد ایر ۲۰۲۰ است. فرآیند تعویض باتری آنطور که باید ساده نیست و از نظر تعمیر پذیری این دستگاه نمره ۳ از ۱۰ را به دست آورده است!

زمانی که متوجه مشکل اسکرول ژله‌ای آیپد مینی ۶ شوید، نمی‌توانید آن را نادیده بگیرید. اگر هنوز متوجه آن نشدید، بهتر است که روی آن دقیق نشوید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.