Tracker Detect : برنامه اپل برای بررسی ایرتگ‌های نزدیک با گوشی‌های اندروید

اپل یک اپلیکیشن اندرویدی به نام Tracker Detect منتشر کرده که می‌تواند ایرتگ و سایر اقلام موجود در شبکه Find My که از مالک خود دور هستند را در نزدیکی شما شناسایی کند.

اگر ایرتگ از مالک خود دور شود، در یک زمان تصادفی بین ۸ تا ۲۴ ساعت شروع به تولید صدا می‌کند. با این حال اگر کاربران اندروید می‌خواستند که از راه دیگری متوجه حضور ردیاب اپل در نزدیکی خود شوند، راهی نداشتند. برای رفع این نگرانی‌ها اپل چندی پیش اعلام کرد که روی یک اپلیکیشن برای کاربران اندروید کار می‌کند تا برای شناسایی ردیاب‌های موجود در شبکه Find My کمک کند.

گزینه Manual Scan در اپلیکیشن Tracker Detect اندروید، دستگاه‌هایی که از مالکانشان جدا هستند را شناسایی می‌کند. پس از اینکه ۱۰ دقیقه در نزدیکی شما بود، امکان پخش صدا را روی آن دارید. همچنین اطلاعاتی در مورد ردیاب، نحوه غیر فعال کردن و تماس با مالک در اختیار شما قرار می‌گیرد.

همچنین بخوانید:

با این حال این اپلیکیشن برخلاف iOS، در پس زمینه به طور مداوم ردیاب‌ها را اسکن نمی‌کند و در مورد ردیاب‌های بالقوه مشکوک به شما هشدار نمی‌دهد. شما باید این کار را به صورت دستی انجام دهید که نسبت به دستگاه‌های اپل کار کمی سخت می‌شود.

طبق بررسی‌های انجام شده توسط کاربران، این برنامه تمام ایرتگ‌های نزدیک را نمایش می‌دهد و امکان تعریف ایرتگ‌های خودی وجود ندارد. این اپلیکیشن همچنین مکان ایرتگ‌هایی که در گذشته پیدا کرده‌اید را ذخیره نمی‌کند و به شما نیز اجازه ذخیره سریال نامبر را نمی‌دهد.

با این شرایط باید توقع داشته باشیم که اپل به روزرسانی‌هایی را برای Tracker Detect منتشر کند تا ضعف‌های آن برطرف گردد. با این حال اگر در نظر بگیریم که ردیابی با ایرتگ می‌تواند چه عواقب خطرناکی را در بسیاری از سناریوها داشته باشد، کار با این برنامه ناامید کننده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.