ایرتگ رایگان برای مقابله با افزایش میزان سرقت خودرو

مقامات شهر نیویورک برای مقابله با افزایش ۱۳ درصدی سرقت خودرو در مقایسه با سال گذشته از ردیاب اپل به نام ایرتگ کمک می‌گیرند. اریک آدامز، شهردار نیویورک این طرح را به تازگی مطرح کرده است. شهرداری با همکاری پلیس نیویورک ۵۰۰ ایرتگ رایگان بین شهروندان توزیع می‌کند تا از طریق مختلف میزان سرقت خودرو کاهش یابد. شهردار نیویورک برنامه ایرتگ را «نبوغ واقعا شگفت انگیز» نامید.

شهردار آدامز گفت: «این دستگاه ساده، این ایرتگ ساده، که در مکانی از خودرو که فرد از آن آگاه نیست، یک ردیاب عالی است. نظارت بر آن آسان می‌باشد و می‌توانید در لحظه ببینید که وسیله نقلیه شما کجا است.» حساب توییتری رئیس اداره پلیس نیویورک در این باره گفته: «قرن بیست و یکم نیاز به پلیس قرن بیست و یکم دارد. ایرتگ در خودروی شما کمک می‌کند که وسیله نقلیه شما در صورت دزدیده شدن را پس بگیریم. ما از هواپیماهای بدون سرنشین، فناوری StarChase و روش‌های قدیمی خوب پلیس برای پس گرفتن ایمن خودروی دزدیده شده شما تلاش می‌کنیم. به ما کمک کنید تا به شما کمک کنیم، یک ایرتگ بگیرید.»

۵۰۰ ایرتگ مطرح شده توسط یک سازمان غیرانتفاعی به نام انجمن برای نیویورک بهتر به این برنامه اهدا می‌گردد. قراردادن ایرتگ درون خودرو مالک را قادر می‌سازد که ماشین را در صورت دزدیده شدن، ردیابی کند. شهر و پلیس نیویورک هم امیدوارند که سارقان با آگاهی از این برنامه از اقدام به سرقت پشیمان شوند. همچنین بخوانید: سرقت نیم میلیون دلاری از اپل با سوراخ کردن دیوار سرویس بهداشتی!

در حالی که مسئولان توصیه کرده‌اند که ایرتگ را جایی بگذارید که دزد از وجود آن مطلع نشود، این ردیاب اپل ۸ تا ۲۴ ساعت بعد از آنکه از صاحبش دور باشد، از خود صدا تولید می‌کند. اپل این مکانیزم را برای جلوگیری از سو استفاده از ایرتگ برای جاسوسی در نظر گرفته است. وقتی این صدا به گوش دزد برسد، طبیعتا یا ماشین را رها می‌کند یا آن را برای یافتن ایرتگ جستجو می‌کند. زمانی که ایرتگ شروع به تولید صدا می‌کند، یک نوتیفیکیشن نیز به آیفون نزدیک به آن ارسال می‌گردد.

البته این اولین قدم است و ادامه این برنامه و اطلاع رسانی مداوم می‌تواند تاثیر قابل توجهی در کاهش سرقت خودرو در این شهر داشته باشد. جدای از عرضه رایگان ایرتگ، پلیس نیویورک نیز صاحبان خود را به خرید ایرتگ از اپل تشویق می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.