سوالات متداول در مورد ایرتگ اپل : هر آنچه که باید بدانید

آیا قصد خرید و آشنایی با ایرتگ را دارید اما سوالاتی در مورد آن دارید؟ نمی‌دانید چگونه کار می‌کند؟ آیا برای مسئله‌ای که در نظر دارید ایده آل است؟ برای آگاهی در مورد همه چیز ایرتگ ، سوالات متداول ما در این زمینه را بخوانید.

AirTag اولین محصول در نوع خود نیست. ما چند سالی است که ردیاب‌های Tile را برای این کار داریم. آنچه AirTag را خاص می‌کند، ادغام آن با اکوسیستم اپل است و شاید Tile را برای همیشه به کنار بزند. این سوالات متداول بر اساس جستجوی افراد در گوگل و موارد مهم مربوط به ایرتگ تهیه شده است.

سوالات متداول ایرتگ

سوال: آیا راهی برای خاموش و روشن کردن ایرتگ وجود دارد؟

جواب: خیر، ایرتگ هیچ کلیدی برای خاموش رو روشن کردن ندارد و هر وقت که ضامن پلاستیکی آن را بعد از خرید جدا می‌کنید، شروع به کار می‌کند. تنها راه برای خاموش کردن کلی ایرتگ، برداشتن باتری آن است.

سوال: آیا باتری موجود ار ایرتگ توسط خود ما قابل تعویض است؟

جواب: بله، ایرتگ از یک باتری سکه‌ای CR2032 استفاده می‌کند که توسط خودتان قابل تعویض می‌باشد. روند کار نیز بسیار ساده است و با برداشتن درب AirTag امکان تعویض باتری را دارید. باتری CR2032 نیز در بازار به وفور پیدا می‌شود و در ریموت بسیاری از ماشین‌ها استفاده می‌گردد.

سوال: آیا ایرتگ در برابر گرد و غبار و آب مقاوم است؟

جواب: بله، ایرتگ دارای گواهی IP67 است. این یعنی که در برابر آب و گردو غبار مقاوم می‌باشد. با این حال کاملا ضد آب نیست، شاید وقتی درون یک استخر افتاد خراب نشود اما انتظار زیادی از آن نداشته باشید.

سوال: کاربرد ایرتگ چیست؟ چه کسانی می‌تواننند از AirTag اپل استفاده نمایند؟

جواب: از ایرتگ می‌توانید برای ردیابی مواردی که نسبتا زیاد گم می‌شوند استفاده کنید. مانند کیف پول، کلیدهای خانه، کلید ماشین و … . از آنجایی که ایرتگ هیچ سوراخ و گیره‌ای برای وصل شدن به اشیاء دیگر ندارد، اگر چنین قصدی دارید باید یک جاکلیدی مخصوص ایرتگ تهیه کنید که توسط اپل و تولید کنندگان لوازم جانبی شخص ثالث به فروش می‌رسد که طبیعتا پیشنهادات تولید کنندگان غیر، ارزان‌تر از اپل است.

سوال: آیا از AirTag می‌توان برای ردیابی افراد و حیوانات خانگی استفاده کرد؟

جواب: خیر، اپل به این موضوع واکنش نشان داده و گفته که ایرتگ برای ردیابی اشخاص و حیوانات خانگی شما نیست. البته دلیل مخالفت اپل برای حیوانات خانگی مشخص نیست اما برای اشخاص با ویژگی‌هایی که اپل قرار داده، عملا غیرممکن است. اگر ایرتگی مدت نسبتا زیادی را از مالک خود دور باشد، تولید صدا می‌کند که سایرین را متوجه حضور خود کند. همچنین اگر یک ایرتگ ناشناس با شما در حال حرکت باشد، آیفون این مسئله را به اطلاع شما می‌رساند.

سوال: چگونه ایرتگ را با آیفون همگام سازی کنم؟

جواب: ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که آیفون شما از iOS 14.5 و بالاتر بهره می‌برد. جفت سازی AirTag هم مانند سایر دستگاه‌های اپل ساده است. در صورتی که Find My و بلوتوث شما فعال می‌باشد،  فقط کافی است بعد از جداکردن پوشش پلاستیکی، ایرتگ جدیدتان را از سمت دکمه پاور به آیفون نزدیک کنید. در یک پنجره پاپ آپ حضور ایرتگ به شما اطلاع داده می‌شود و فرآیند جفت سازی آغاز می‌گردد.

همچنین بخوانید:

سوال: ایرتگ فقط با آیفون ۱۱ و آیفون ۱۲ و دستگاه‌های دارای تراشه U1 سازگار است؟

جواب: خیر، AirTag با تمامی آیفون و آیپدهای دارای iOS 14.5 و بالاتر سازگار است. در آیفون ۱۱ و بالاتر که دارای تراشه U1 هستند ویژگی ردیابی دقیق اضافه می‌شود. با این قابلیت، در صورتی که ایرتگ در محدوده شناسایی آیفون شما باشد، موقعیت مکانی دقیق آن با استفاده از این تراشه به شما داده می‌شود.

سوال: چگونه می‌توان ایرتگ گم شده را پیدا کرد؟

جواب: برای یافتن ایرتگ گم شده باید از برنامه Find My در آیفون خود استفاده کنید. بسته به اینکه AirTag در محدوده شناسایی آیفون شما باشد یا خیر، دو روش برای یافتن ایرتگ وجود دارد. اگر ایرتگ بیش از ۳ روز از آیفون مالک دور باشد از خود صدا تولید می‌کند تا بتوانید آن را به راحتی پیدا کنید.

اگر AirTag در محدوده شناسایی آیفون شما قرار دارد، می‌توانید از ویژگی ردیابی دقیق در برنامه Find My اسنفاده کنید که البته در آیفون ۱۱ و جدیدتر حضور دارد. اپل ادعا می‌کند که ایرتگ در حدود ۱۰ متر برد دارد که البته این مسئله به بسیاری از عوامل دیگر وابسته است. شما همچنین می‌توانید از طریق Find My، دستور به پخش صدا از ایرتگ بدهید تا آن را راحت‌تر پیدا نمایید.

سوال: چگونه یک ایرتگ آفلاین و یا دور از دسترس را پیدا کنیم؟

وقتی ایرتگ در نزدیکی آیفون جفت شده نباشد، آفلاین می‌گردد. با این حال AirTag با استفاده از شبکه Find My موقعیت خود را به شما می‌دهد. البته این مسئله مستلزم حضور یک دستگاه اپلی با بلوتوث روشن در نزدیکی ایرتگ است که این ردیاب با استفاده از بلوتوث و اینترنت آن دستگاه، موقعیت خود را به شما اطلاع دهد.

در این پروسه ایرتگ یک سیگنال بلوتوث امن به دستگاه‌های نزدیک خود می‌فرستد. این دستگاه‌ها محل ایرتگ را به سرورهای آیکلاد می‌دهند که شما از طریق برنامه Find My می‌توانید محل ایرتگ گم شده را در نفشه مشاهده کنید. برای حفظ حریم خصوصی و امنیت، کل فرآیند به صورت ناشناس و رمزگذاری شده رخ می‌دهد.

سوال: استفاده از AirTag ایمن است؟ آیا مکان من و ایرتگ برای سایر دستگاه‌ها قابل مشاهده است؟

جواب: خیر، حتی موقعی که مکان ایرتگ شما با استفاده از سایر دستگاه‌ها به اطلاع شما می‌رسد، مکان ایرتگ و شما برای اپل و مالک آن دستگاه مشخص نیست. کل فرآیند رمز گذاری شده است و اپل برای حفظ حریم خصوصی و امنیت، به طور مداوم شناسه بلوتوث ایرتگ را تغییر می‌دهد.

سوال: اگر کسی ایرتگ گم شده من را پیدا کند چه اتفاقی میفتد؟

جواب: اگر ایرتگ خود را پیدا نکردید آن را در حالت گم شده (Lost Mode) قرار دهید و یک شماره تماس و پیام هم تعیین کنید. اگر فرد دیگری ایرتگ شما را پیدا کند می‌تواند از طریق آیفون خود به شماره تماس و پیام شما که تعیین کرده‌اید دسترسی داشته باشد. حتی دستگاه‌های اندرویدی هم با NFC می‌توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند و ایرتگ را به همراه شیء متصل به آن به صاحبش برگردانند. اگر ایرتگ در حالت گم شده قرار گیرد، سایر دستگاه‌ها امکان جفت سازی با آن را ندارند. این یعنی اگر فردی ایرتگ شما را پیدا کند، نمی‌تواند از آن برای خود استفاده نماید.

سوال: چه تعداد ایرتگ را می‌توان به یک اپل آیدی متصل کرد؟

جواب: شما می‌توانید به هر اکانت اپل تا حداکثر ۱۶ AirTag را متصل نمایید.

سوال: آیا می‌توان  ایرتگ را با دستگاه‌های اندرویدی جفت سازی کرد و سازگار است؟

جواب: خیر، ایرتگ با گوشی‌های هوشمند اندروید سازگار نیست. با این حال می‌توانند به اطلاعات تماس و پیام ایرتگ گم شده از طریق NFC دسترسی داشته باشند.

اگر سوال دیگری درباره ایرتگ دارید که در سوالات متداول بالا نبود، در کامنت‌ها مطرح کنید تا همکاران ما در سریع‌ترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

از طريق iPhoneHacks
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.