تعقیب یک مدل لباس با استفاده از ایرتگ

از زمانی که ایرتگ توسط اپل معرفی شد، نگرانی‌هایی بابت سو استفاده از این وسیله جانبی برای ردیابی اشخاص و یا وسایل سایرین مطرح شد. از آن زمان اپل تاکید کرده که ایرتگ مکانیزم‌هایی برای اطمینان از عدم استفاده برای اهداف مخرب دارد. با این حال چندین گزاش در این باره داشته‌ایم و به تازگی یک مدل لباس به نام Brooks Nader، با استفاده از ایرتگ مورد ردیابی قرار گرفته است.

به گفته وی، زمانی که در شب در یک کوچه تاریک بوده، متوجه شده که فردی با استفاده از ایرتگ او را ردیابی می‌کند.

بروکس نادر در یک پست اینستاگرامی حادثه را شرح داده و گفته هدفش از اینکار افزایش آگاهی و هشدار به مردم است. او در نیویورک به بار رفته و کتش را پشت صندلی آویزان کرده است. البته بعد از آن به بارهای دیگری نیز رفته است. احتمالا زمانی که کتش به صندلی آویزان بوده، یک فرد ایرتگ را در جیب آن قرار داده است.

همچنین بخوانید:

وی گفت زمانی که در بارها بود هیچ نوتیفیکیشنی دریافت نکرده است. با این حال هنگامی که شب به تنهایی در مسیر خانه بوده، ناگهان یک اعلان دریافت کرده که یک ایرتگ در حال ردیابی او است. این خانم اظهار داشت که صاحب ایرتگ به مدت ۵ ساعت در بارهای مختلف او را تعقیب کرده و وقتی به خانه رسید، ایرتگ را در کت خود پیدا نموده است.

او در پست اینستاگرامی خود گفته که ترسناک‌ترین لحظه را تجربه کرده است و خواسته که همه از این موضوع آگاه باشند. او اضافه کرده قبل از این اتفاق اصلا نمی‌دانسته که ایرتگ وجود دارد.

ایرتگ دارای چند مکانسیم برای جلوگیری از این اتفاق است، مانند اطلاعیه‌ای که وی آخر شب دریافت کرده است. علاوه بر این ایرتگ به گونه‌ای برنامه ریزی شده که بعد از مدتی که دور از گوشی مالک خود باشد، صدای بوق بخش کند.

این مدل اولین فردی نیست که با ایرتگ ردیابی شده و بارها این اتفاق برای سایرین نیز افتاده است.

از طريق اینستاگرام
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.