گزارش کاربران : ردیابی ماشین با استفاده از ایرتگ

ردیاب اپل به نام ایرتگ، از روز انتشار ثابت کرده که محصولی بحث برانگیز است. تا کنون گزارش‌های مثبت مختلفی برای یافتن اقلام گم یا دزدیده شده با کمک ایرتگ داشته‌ایم اما گزارش‌هایی نیز، از کاربردهای منفی این محصول مانند تعقیب منتشر شده است. چندی پیش پلیس کانادا درباره استفاده دزدان از ایرتگ برای ردیابی ماشین مورد نظر گفته بود.

گزارش جدید دقیقا همین مسئله است. اگرچه این داستان هنوز تایید نشده، اما کاربری در توییتر با نام Jeana Jeana موضوعی را مطرح کرده که چیزی غیر از سو استفاده از ایرتگ را برای ما ترسیم نمی‌کند.

این خانم یک ایرتگ را سمت چرخ شاگرد پیدا کرده که احتمالا زمانی که در یک بار بوده، در آنجا قرار گرفته است. در راه خانه او اعلانی مبنی بر AirTag Found Moving With You به معنای ایرتگی یافته شده که با شما در حال حرکت می‌باشد، در آیفون دریافت کرده است.

همچنین بخوانید:

در ابتدا جنا مطمئن نبود که این پیغام درست است یا خیر. با این حال دیر وقت بود و ترافیکی در اطراف وی حضور نداشت که آیفون بخواهد اشتباه تشخیص دهد و به این نتیجه رسید که مشکلی وجود دارد.

با این حال پس از اینکه نتوانست ایرتگ را پیدا کند، تصمیم گرفت به خانه نرود و در مکان دیگری بخوابد. صبح روز بعد دوست وی ایرتگ را پیدا کرده و به دور انداخت. البته این کار صحیح نبود چون با نگه داشتن ایرتگ می‌توانست صاحب آن را پیدا کند. با وجود اینکه اپل نمی‌تواند به صورت زنده ایرتگ را ردیابی کند، اما سوابق درون آن‌ها برای پیگیری هر گونه سو استفاده ذخیره می‌گردند.

به عبارت دیگر اگر ایرتگ دور انداخته نمی‌شد، جنا می‌توانست با پلیس تماس بگیرد و این مسئله پیگیری شود. در آن مرحله با درخواست قضایی اپل اطلاعات مربوط به اپل آیدی متصل به ایرتگ را به مراجع قانونی تحویل می‌داد و فردی که به دنبال ردیابی ماشین با ایرتگ بوده، دستگیر میشد.

از طريق 9To5Mac
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.