عرضه یونیورسال کنترل به بهار ۲۰۲۲ موکول شد

پس از انتشار macOS Monterey 12.1 و iPadOS 15.2، اپل صفحات ویژگی‌های iPadOS 15 و macOS Monterey را به روز کرد و در آن اعلام نمود که ویژگی یونیورسال کنترل در بهار سال ۲۰۲۲ در دسترس خواهد بود.

این ویژگی در WWDC 2021 معرفی شد و در نسخه‌های اولیه iPadOS 15 و macOS Monterey در دسترس نبود. ابتدا اعلام شد که این ویژگی در پاییز سال جاری در دسترس خواهد بود و حالا به بهار سال آینده موکول شده است. با این قابلیت شما می‌توانید با یک کیبورد، موس و ترکپد، چندین مک و آیپد را کنترل نمایید. جدای از کنترل عادی، امکان اشتراک گذاری فایل بین دستگاه‌ها نیز با کشیدن و رها کردن _Drag & Drop_ امکان پذیر می‌شود.

ویژگی Universal Control هنوز روی macOS و iPadOS از سوی کاربران بررسی نشده است. اپل هیچ نسخه‌ای را برای توسعه دهندگان و تست کننده‌های عمومی منتشر نکرده که با یونیورسال کنترل همراه باشد و باید تا سال ۲۰۲۲ منتظر باشیم.

البته یونیورسال کنترل تنها ویژگی نبود که اپل ارائه آن را با تاخیر مواجه کرد. SharePlay نیز با نسخه اولیه macOS Monterey همراه نبود و با به روزرسانی جدید این سیستم عامل در دسترس کاربران مک قرار گرفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.