آیفون ۱۴ پرو با دوربین ۴۸ مگاپیکسلی و رم ۸ گیگابایت

جف پو، تحلیلگر Haitong International Securities، معتقد است که اپل سال آینده چهار مدل آیفون ۱۴ را با صفحه نمایش بزرگتر عرضه می‌کند. مدل‌های پرو نیز با دوربین ۴۸ مگاپیکسلی و رم ۸ گیگابایت همراه خواهند بود.

جف پو می‌گوید که اپل سال آینده نسخه مینی را حذف می‌کند و به جای آن یک آیفون ۶.۱ اینچی را رونمایی می‌کند. آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس به ترتیب در همان اندازه‌های ۶.۱ و ۶.۷ اینچ عرضه خواهند شد.

این تحلیلگر همچنین معتقد است که اپل از دوربین ۴۸ مگاپیکسلی در سری آیفون ۱۴ پرو استفاده می‌کند. سنسور دوربین با وضوح بالاتر، آیفون‌های ۲۰۲۲ را قادر می‌سازد تا فیلمبرداری ۸K را ارائه دهند. مینگ-چی کو، یکی از تحلیلگران صاحب نام اپل نیز در گذشته گفته بود که در سری آیفون ۱۴ دوربین ۴۸ مگاپیکسلی و صفحه نمایش سوراخ دار خواهیم دید. علاوه بر این، وی معتقد است که آیفون ۱۴ پرو دارای ۸ گیگابایت رم می‌باشد، در حالی که آیفون ۱۳ پرو ۶ گیگابایت رم دارد.

تحلیلگر Haitong International Securities همچنین معتقد است که اپل از صفحه نمایش اولد ۱۲۰ هرتزی در تمامی مدل‌های آیفون ۱۴ استفاده می‌کند. با این حال شاید این اتفاق نیفتد چون یکی از دلایل تمایز بین مدل پرو و معمولی، از بین می‌برد. در قسمتی از یادداشت این تحلیلگر ادعای عجیبی مطرح شده که سری آیفون ۱۴ با ظرفیت پایه ۶۴ گیگابایت معرفی می‌شود!!! در حال حاضر آیفون ۱۳ با ظرفیت پایه ۱۲۸ گیگابیات به فروش می‌رسد و دلیلی ندارد که اپل بخواهد این حافظه را کاهش دهد.

حتی اگر اپل از یک سنسور ۴۸ مگاپیکسلی در سری آیفون ۱۴ پرو استفاده کند، بعید است که امکان عکاسی با این وضوح را فراهم کند. احتمالا مانند بسیاری از گوشی‌های هوشمند اندرویدی از ترکیب پیکسل‌ها یا همان پیکسل بنینگ استفاده می‌کند که محدوده دینامیکی و تصویر برداری در نور کم بهبود یابد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.