اپل برای جلوگیری از تاخیر، به تنهایی توسعه ماشین را انجام می‌دهد

اپل از همکاری با سایر خودروسازان صرف نظر کرده است. در عوض موسسه تحقیقاتی خود را برپا کرده و قصد دارد به تنهایی اپل کار را توسعه دهد. این شرکت یک درخواست برای تامین کنندگان قطعات خودرو در سراسر دنیا ارسال کرده و آزمایشگاهی را که قبلا تعطیل کرده بود، مجددا برای توسعه ماشین راه اندازه کرد.

اپل به خاطر متوقف شدن چندباره مذاکرات با خودروسازان مختلف، این تصمیم را گرفته است. اپل نمی‌خواهد توسعه ماشین را بیشتر به تعویق بیندازد، چون در نهایت عرضه آن نیز با تاخیر مواجه می‌گردد. اپل  در حال حاضر صدها مهندس دارد که روی پروژه ماشین کار می‌کنند. این شرکت قبلا درخواست اطلاعات خود را به سازندگان بزرگ قطعات خودرو ارسال کرده است و در حال انتخاب تامین کنندگان نهایی می‌باشد. درخواست اطلاعات یا RFI، یک فرآیند مرسوم است که با هدف جمع آوری اطلاعات از تامین کنندگان صورت می‌گیرد.

همچنین بخوانید:

این گزارش ادعا می‌کند که اپل از سال ۲۰۱۴ روی پروژه خودروهای برقی کار می‌کند. با این حال به خاطر محدودیت‌های مختلف از جمله تکنولوژیکی، فعالیت مرکز تحقیقات ماشین اپل تعطیل شد. اپل تصمیم گرفت با یک خودرو ساز بزرگ مانند BMW، هیوندای یا تویوتا کار کند. با این حال خودرو سازان به خاطر تغییرات صنعت خودرو و رفتن به سوی خودروهای برقی، تمایلی با همکاری با اپل ندارند. بسیاری از خودروسازان نگران تبدیل شدن به یک پیمان کار فرعی اپل می‌باشند.

اپل احتمالا توسعه محصول را خود انجام می‌دهد اما تولید آن توسط یکی از شرکا صورت می‌گیرد. همان کاری که با تمام محصولات موجود انجام می‌دهد.

طبق شایعات، «اپل کار» یک خودروی برقی خودران با فناوری باتری جدید است و ارزان‌تر از خودروهای برقی فعلی می‌باشد. با این حال حدود نیم دهه با عرضه فاصله دارد و چیزهای زیادی در رابطه با آن احتمالا تغییر خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.