هشدار اپل به موتور سواران ؛ دوربین آیفون شما در خطر است

در یک سند پشتیبانی جدید، اپل به کاربران آیفون هشدار داده  که لرزش‌های موتور سیکلت‌های پرقدرت می‌تواند به دوربین دستگاه آن‌ها آسیب برساند.

قرار گرفتن آیفون در لرزش‌های شدید به مدت طولانی، می‌تواند به سنسورهای دوربین آن آسیب برساند. اپل خاطر نشان می‌کند که سیستم‌های لرزشگیر نوری و AF مقاوم طراحی شده‌اند با این حال، قرار گرفتن آن‌ها به مدت طولانی در معرض لرزش‌های شدید، ممکن است آن‌ها را خراب کند یا عملکردشان را تضعیف کند، و در نهایت کیفیت عکس و فیلم کاهش یابد.

موتورِ، موتور سکیلت‌های حجم بالا و قدرتمند، لرزش‌های شدیدی را در دامنه‌های بالا ایجاد می‌کند که از طریق بدنه و فرمان منتقل می‌شود. توصیه نمی‌شود که آیفون را به موتور سیکلت‌هایی با موتوهای پرقدرت یا حجیم متصل کنید، زیرا لرزش را در محدوده فرکانس خاصی ایجاد می‌کنند. اتصال آیفون به وسایل نقلیه با موتورهای کوچک یا برقی، مانند موتور برقی و اسکوتر، ممکن است ارتعاشات کمتری را به همراه داشت باشد اما اگر این کار را انجام می‌دهید، پیشنهاد می‌شود از لرزشگیرهای مخصوص استفاده کنید تا ریسک آسیب رسیدن به آیفون و سیستم‌های AF و OIS کاهش یابد. همچنین توصیه می‌شود از مصرف مداوم در بازه‌های زمانی طولانی اجتناب کنید تا خطر آسیب کاهش یابد.

بعید است اکثر کاربران آیفون تحت تاثیر این مشکل قرار گیرند. با این حال اگر آیفون خود را روی دسته موتور یا دوچرخه برای مسیریابی نصب می‌کنید، بهتر است جای آن را تغییر دهید و یا از یک پایه با قابلیت لرزشگیر استفاده نمایید.

همچنین بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.