iOS 15.3 و iPadOS 15.3 منتشر شد [دانلود و تغییرات]

اپل iOS 15.3 و iPadOS 15.3 را برای تمامی آیفون و آیپدهای سازگار منتشر کرد. این به روزرسانی یک حفره امنیتی مهم در سافاری را برطرف می‌کند تا از فشای اطلاعات شخصی شما جلوگیری نماید و به وب سایت‌ها اجازه ندهد کل تاریخچه مرور شما را ردیابی نمایند. انتشار نسخه نهایی iOS 15.3 و iPadOS 15.3 بعد از دو نسخه آزمایشی و یک نسخه RC رخ داده است.

چندی پیش گزارش شد که سافاری API یا همان واسط برنامه‌نویسی کاربردی IndexedDB ناقص اجرا می‌کند و منجر به این مشکل می‌گردد. این باگ حدود ۲ ماه پیش مشخص شد و حالا ساکنین کوپرتینو در نسخه نهایی iOS 15.3 و iPadOS 15.3 آن را برطرف کرده‌اند.

اپل همچنین نسخه نهایی tvOS 15.3, macOS 12.2 و watchOS 8.4 را منتشر کرده است.

IndexedDB چیست؟

IndexedDB یک API مرورگر سطح پایین است که اطلاعات سمت کاربر را ذخیره می‌کند. این API از همان رویه مبدا پیگیری می‌کند که نحوه تعامل اسکریپت‌های بارگیری شده از یک مبدا را با منابع دیگر کنترل می‌نماید. به طور خلاصه، یک وب سایت مجاز به ردیابی وب سایت‌های دیگر نیست چون فقط به داده‌های تولید شده خودش دسترسی دارد.

سافاری ۱۵ در iOS، iPadOS و مک، این خط مشی را نقض می‌کند که پیامدهای جدی دارد. با استفاده از این باگ وب سای‌های مخرب می‌توانند با هویت شما آشنا شوند و چندین حساب کاربری که استفاده می‌کنید را به یکدیگر لینک دهند.

آپدیت به iOS 15.3 و iPadOS 15.3

شما می‌توانید با مراجعه به مسیر Settings -> General -> Software Update این به روزرسانی را به صورت OTA دریافت نمایید.

در iOS 15.3 و iPadOS 15.3 هیچ تغییر قابل توجه دیگری یافت نشده است. اپل احتمالا تغییرات عمده را در iOS 15.4 پیاده سازی خواهد کرد.

شما با مراجعه به لینک‌های زیر می‌توانید فایل فریمور نسخه‌های جدید iOS و iPadOS را دریافت نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.