تایید دوباره عرضه آیفون ۱۴ بدون پشتیبانی از سیم کارت فیزیکی

چندی پیش شایعه شده بود که اپل آیفون ۱۴ را با پشتیبانی از eSIM عرضه می‌کند و خبری از سینی سیم کارت در این دستگاه نیست. در همان زمان نیز گفتیم که چنین مسئله‌ای نمی‌تواند صحت داشته باشد و مور-مک‌کلون، تحلیلگر گلوبال دیتا نیز، این مسئله را مطرح کرده است. او گفته که اپل بلافاصله به طور کامل به آیفون‌های eSIM سوییچ نمی‌کند و در عوض یک مدل با پشتیبانی از eSIM در کنار مدلی با پشتیبانی از سیم کارت فیزیکی عرضه خواهد کرد.

وی اشاره کرده که اپل در آینده به طور کامل سیم کارت فیزیکی را کنار خواهد گذاشت ولی زمان دقیق آن مشخص نیست و آیفون ۱۴ تنها شروع ماجرا است. تا اپل به طور کامل این موضوع را اجرایی، هر دو مدل با پشتیبانی از eSIM و با پشتیبانی از سیم کارت فیزیکی به فروش خواهند رسید.

eSIM چیست؟

eSIM یک سیم کارت دیجیتالی است که بدون قرار دادن سیم کارت فیزیکی درون دستگاه، به اپراتور مدنظر متصل می‌شوید. با این فناوری می‌توانید چندین سیم کارت را از طریق تنظیمات آیفون خود مدیریت کنید اما در این میان یک نکته وجود دارد، اپراتور شما باید از فناوری eSIM پشتیبانی نماید.

همچنین بخوانید:

با توجه به اینکه بسیاری از اپراتورها در سراسر دنیا از eSIM پشتیبانی نمی‌کنند، حذف کامل آیفون با سیم کارت فیزیکی امکان پذیر نیست. با این حال اپل با اضافه کردن از پشتیبانی eSIM با سری آیفون XR و XS در سال ۲۰۱۸، پیشرفت مهمی در همه گیری این فناوری حاصل نمود. در حال حاضر سری آیفون ۱۳ با پشتیبانی از دو eSIM ارائه می‌شوند. اکنون بیش از ۱۰۰ شرکت مخابراتی در سراسر دنیا خدمات eSIM را ارائه می‌دهند اما فعلا خبری از این مسئله در ایران نیست.

از طريق GlobalData
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.