خبری از صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی ProMotion ، در مدل‌های معمولی آیفون ۱۴ نیست

راس یانگ، تحلیلگر برجسته صفحه نمایش گزارش داده که، فناوری ProMotion اپل انحصارا به مدل‌های پرو محدود می‌شود و آیفون ۱۴ غیر پرو، از صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی با نرخ تازه سازی تطتبیقی بهره نمی‌برد. این ادعا با گفته‌های جف پو مبنی بر اینکه تمامی مدل‌های آیفون ۱۴ با صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی ProMotion همراه هستند، در تضاد است.

یانگ خاطر نشان کرد که تولید کننده چینی، BOE Technology، ظرفیت کافی جهت تحویل پنل LPTO برای استفاده در مدل‌های غیر پرو را ندارد. پیش از این گزارش شده بود که BOE مسئولین تامین پنل‌های صفحه نمایش LTPO برای مدل‌های غیر پرو سری آیفون ۱۴ است. از سوی دیگر انتظار می‌رود که مدل‌های آیفون ۱۴ پرو، از صفحه نمایش‌های اولد LTPO دو کمپانی الجی و سامسونگ بهره ببرند.

وی افزود که قرار دادن ProMotion در مدل‌های غیر پرو برای اپل خطرناک است و اگر BOE نتواند تقاضا را برآورده کند، منجر به کاهش شدید تولید آیفون می‌شود. این تحلیلگر در ادامه گفت که ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که آیفون در سال ۲۰۲۳ و با سری آیفون ۱۵، تماما به ProMotion مجهز شود.

در حال حاضر ویژگی‌ها ProMotion به دستگاه‌های پرو اپل، از جمله آیفون ۱۳ پرو، آیفون ۱۳ پرو مکس، آیپد پرو و همچنین مک بوک پرو‌های جدید ۱۴ و ۱۶ اینچی، محدود شده است. فناوری ProMotion صفحه نمایش را قادر می‌سازد تا نرخ تازه سازی را وابسته به محتوا، تغییر دهد. این فناوری در کنار ارائه تصاویر روان‌تر، باعث می‌شود عمر باتری نیز بهبود یابد و در صورت عدم نیاز به نرخ تازه سازی بالا، آن را تا ۱۰ هرتز پایین می‌آورد.

شایعات اخیر همچنین حاکی از آن است که فقط مدل‌های آیفون ۱۴ پرو بدون ناچ عرضه می‌شود و یک حفره جای ناچ فعلی را در آن‌ها می‌گیرد. گزارش شده که اپل امسال ۴ مدل آیفون ۱۴ روانه بازار می‌کند که البته آیفون ۱۴ مینی جز آن‌ها نیست.

از طريق توییتر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.