آیفون ۱۳ : برآمدگی دوربین بزرگتر و بدنه ضخیم‌تر

اپل برای ساخت دستگاه‌های نازک شناخته شده است، برای اثبات این موضوع فقط کافی است به آیمک جدید رنگارنگ نگاه کنید! اما به نظر می‌رسد که برای نسل بعدی آیفون، یعنی آیفون ۱۳، کمی شرایط تغییر می‌کند.

طبق طرح‌های شماتیک درز شده از آیفون ۱۳، اپل قصد دارد تغییراتی را در شاسی نسل بعدی آیفون بدهد. به طور مشخص سری آیفون ۱۳ کمی ضخیم‌تر می‌شود و در مقایسه با آیفون ۱۲، از برآمدگی دوربین بزرگتری برخوردار است.

البته نمی‌توان این را یک تغییر بزرگ دانست. طبق طرح‌های شماتیک، آیفون سری بعدی ۰.۱۷ میلی متر ضخیم‌تر خواهد شد. آیفون ۱۲ با ضخامت ۷.۴ میلی متر روانه باز شد در حالی که آیفون ۱۳ ضخامتی برابر ۷.۵۷ میلی متر دارد.

تغییراتی که در ناحیه دوربین آیفون رخ می‌هد بیشتر به چشم می‌آید. آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو دارای ماژول دوربین ضخیم‌تری هستند و این تغییر در نسخه پرو بارزتر است. دوربین‌های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو دارای ضخامت ۱.۵ تا ۱.۷ م.م هستند در حالی که دوربین آیفون ۱۳ با ضخامت ۲.۵۱ م.م رونمایی می‌شود. این عدد برای دوربین آیفون ۱۳ پرو ۳.۶۵ میلی متر است.

طبق گزارشات، احتمال دارد که اپل دکمه‌ی کناری، قطع صدا و تنظیم صدا را هم با تغییراتی مواجه کند که البته تغییرات رادیکالی نیستند. با این حال شاید یک بدنه ضخیم‌تر، باتری بزرگتری را به ارمغان بیاورد.

انتظار می‌رود که سری آیفون ۱۳ در شهریور ماه سال جاری روانه بازار گردد. گفته می‌شود که بریدگی بالای صفحه نمایش آیفون ۱۳ پرو مکس به طور قابل توجهی کوچکتر خواهد بود و حداقل یکی از مدل‌ها با صفحه نمایش ProMotion با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی روانه بازار گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.