آیفون ۱۳ پرو به صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی ProMotion مجهز می‌شود

طبق گزارش جدیدی که از کره رسیده، سامسونگ دیسپلی حدود ۱۶۰ تا ۱۸۰ میلیون پنل اولد برای صفحه نمایش آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ تولید خواهد کرد.

رقم ۱۸۰ میلیون به طور قابل توجهی بالاتر از ۱۰۰ میلیون پنل اولدی است که انتظار می‌رود سامسونگ امسال به اپل ارسال کند. سامسونگ انتظار دارد که اپل حداقل ۱۴۰ میلیون پنل اولد تولیدی سال ۲۰۲۱ را برای سری آیفون ۱۳ استفاده کند. طبق این گزارش الجی دیسپلی ۳۰ میلیون پنل و BOE حدود ۱۰ میلیون پنل برای آیفون تولید خواهد کرد. الجی در سال جاری میلادی ۲۰ میلیون پنل اولد برای اپل تولید کرد و طبق هدف سال آینده دوبرابر خواهد شد.

طبق این گزارش اپل دو مدل از چهار مدل آیفون ۱۳ را به صحفه نمایش اولد “پیچیده‌تری” با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی مجهز می‌کند. به احتمال زیاد اپل پنل‌های اولد ۱۲۰ هرتزی ProMotion را در آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس استفاده خواهد کرد. این به متمایز کردن مدل پرو با مدل‌های معمولی کمک خواهد کرد. اپل همچنین از صحفه نمایش لمسی درون سلولی در هر ۴ مدل آیفون ۱۳ استفاده خواهد کرد. انتظار می‌رود سامسونگ تامین کننده پنل‌های اولد LTPO باشد چون این فناوری را در حال حاضر در پرچمدارانش استفاده می‌کند.

شایعات متعددی برای استفاده از پنل‌های اولد ۱۲۰ هرتزی در آیفون ۱۲ منتشر شده بود که سرانجام به واقعیت بدل نشد. با این حال باید این ویژگی را برای نسل بعدی آیفون تقریبا قطعی بدانیم چون در پرچمداران و حتی برخی میان رده‌های اندرویدی این ویژگی حضور دارد. فناوری استفاده شده در پنل‌ اولد LTPO نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی و در کل صفحه نمایش پویاتری را به مدل پرو آیفون اضافه خواهد کرد.

منبع The Elec
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.