کار اجباری ؛ اتهام مجدد به اپل

اپل یک بار دیگر به استفاده از نیروهای کار اجباری در چین متهم شده است. این بار هفت تامین کننده اپل در سین کیانگ به استفاده از نیروهای کار اجباری متهم شده‌اند. گزارش جدیدی از سوی The Information ادعا می‌کند که تامین کنندگان اپل در کارخانه‌هایی که به زندان شباهت دارند افراد را به کار اجباری وا می‌دارند.

Advanced-Connectek یکی از تامین کنندگان متهم به کار اجباری، بیش از یک دهه است که با اپل همکاری دارد.

Advanced-Connectek بیش از یک دهه است که قطعات حیاتی را برای اپل تامین می‌کند. این کمپانی یک کارخانه داخل یک پارک صنعتی در بیابان‌های اطراف سین کیانگ دارد. منطقه‌ای در غرب چین که یک گروه مسلمان معروف به اویغورها آن را اداره می‌کند. این پارک صنعتی با دیوار و نرده‌های بلند احاطه شده و فقط یک راه برای ورود و خروج دارد.

تصاویر ماهواره‌ای یک محیط بزرگ شبیه به بازداشتگاه را نشان می‌دهند. به علاوه به نظر می‌رسد که ساختمان‌های شبه زندان کارگران را در خود جای داده‌اند. این گزارش ادعا می‌کند که تقریبا هیچ کارخانه دیگری در سین کیانگ وجود ندارد که این مولفه‌ها را داشته باشد.

در سال ۲۰۱۸ کمپانی Advanced-Connectek به بهره بردن از نیروهای کار اجباری متهم شده بود. اپل می‌گوید که ارزیابی‌های منظمی را از تامین کنندگان خود انجام می‌دهد و جنبه‌های خاصی مانند کار اجباری را بررسی می‌کند. در گزارش The Information تنها اپل حضور ندارد و غول‌های فناوری دیگری مانند فیسبوک، گوگل و مایکروسافت هم متهم شده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.