اپل تایید کرد: حالت High Power در مک بوک پرو ۱۶ اینچی M1 مکس وجود دارد

ما چندی پیش یک گزارش داشتیم مبنی بر اینکه اپل روی حالت High Power برای مک های جدید کار می‌کند. حالت High Power برای ارائه حداکثر عملکرد سخت افزاری دستگاه است، چیزی مشابهی فناوری توربو بوست کمپانی اینتل که قبلا شاهد عملکرد آن بوده‌ایم. اپل اکنون حضور این قابلیت را تایید کرده است.

در مطلب پشتیبانی اپل ذکر شده که برای فعال کردن این حالت در مک بوک پرو ۱۶ اینچی M1 مکس باید از طریق تنظیمات و System Preferences اقدام کنید. در این مطلب گفته شده که حالت High Power عملکرد فوق‌العاده‌ای را به همراه دارد. این عملکرد هنگام کارهای سنگین مانند ویرایش فایل‌های ۸K مفید خواهد بود.

اپل دقیقا نحوه عملکرد حالت High Power را مشخص نکرده است. مشخص نیست که آیا زمانی که سیستم تشخیص دهد منابع کاملا درگیر هستند نیز این ویژگی به صورت خودکار فعال می‌شود یا خیر. مک بوک پروهای جدید به زودی به دست کاربران می‌رسند و در آینده نزدیک متوجه عملکرد دقیق مک بوک پرو با High Power خواهیم شد.

در نسخه آزمایشی macOS Monterey یک کد یافته شد که می‌گوید حالت High Power عملکرد را برای کارهای پرمصرف بهینه می‌کند. علاوه بر این، شاید فعال بودن این ویژگی باعث افزایش صدای فن شود. شاید هم تنها فعال بودن High Power باعث روشن شدن فن گردد!

از آنجایی که اپل حضور حالت High Power را برای مک بوک پرو ۱۶ اینچی M1 مکس تایید کرده احتمالا در سایر مدل‌ها که از تراشه M1 پرو بهره می‌برند، این قابلیت حضور ندارد.

از طريق MacRumors
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.