قابلیت جالب iOS 15.2 : تاریخچه تعویض قطعات در آیفون

قابلیت جدیدی که در iOS 15.2 اضافه شده، به شما امکان مشاهده سابقه تعمیر گوشی را می‌دهد و کمک می‌کند تا اصالت قطعات استفاده شده در تعمیر را متوجه شوید.

طبق سند پشتیبانی اپل، دارندگان آیفون با iOS 15.2 و جدیدتر می‌توانند به این ویژگی دسترسی داشته باشند. لازم به ذکر است که گوشی‌های تعمیر شده به این بخش دسترسی دارند و اگر گوشی تا کنون تعمیر نشده باشد، این بخش را نمایش نمی‌دهد.

برای دسترسی به این قسمت باید به مسیر Settings > General > About بروید؛ در بخش Parts and Service History اطلاعات مربوطه درج می‌شود.

البته اجزایی که در این بخش پوشش داده می‌شوند به مدل آیفون شما بستگی دارد. به طور مثال آیفون XR، آیفون XS، آیفون XS مکس، آیفون SE 2 و مدل‌های جدیدتر تنها تعویض باتری را نمایش می‌دهند. در سری آیفون ۱۱، آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ باتری و صحفه نمایش از این قسمت پشتیبانی می‌کنند. برای سری آیفون ۱۲ و سری آیفون ۱۳ نیز باتری، صفحه نمایش و دوربین تعویض شده در این قسمت نمایش داده می‌گردند.

اگر برای تعمیر از قطعه اصلی استفاده شده باشد، عبارت Genuine Apple Part را در کنار قسمت تعویض شده مشاهده می‌کنید. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مانند تاریخ تعمیر می‌توانید روی نام قطعه تپ نمایید.

از سوی دیگر برای موارد زیر پیغام Unknown Part را دریافت می‌کنید:

  • نصب ناقص قطعه
  • تعویض با قطعه غیر اصل
  • استفاده از قطعه دست دوم
  • کار نکردن صحیح قطعه

البته ممکن است پیغامی با متن Apple has updated the device information for this iPhone نیز دریافت کنید که به معنای به روزرسانی اطلاعات دستگاه توسط اپل برای آیفون است و تداخلی در استفاده از باتری، صفحه نمایش یا دوربین ندارد. در نسخه‌های قبل از iOS 15.2، فقط سیستم عامل یک نوتیفیکشن ارسال می‌کرد و حالا با آپدیت جدید، اطلاعات دقیق‌تری در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

اپل این تغییر را بعد از حواشی به وجود آمده برای فیس آیدی داد. برای سری آیفون ۱۳ اگر شما صفحه نمایش را توسط یکی از تعمیرکاران شخص ثالث تعویض کنید، فیس آیدی از کار میفتاد که در iOS 15.2 این مسئله رفع شده است. با این حال همچنان هشدار اینکه نمی‌توان اصالت صفحه نمایش را تایید کرد به کاربر نمایش داده می‌شود و مشخص نیست که این مسئله در iOS 15.2 رفع شده یا خیر.

این قابلیت iOS 15.2 همچنین می‌تواند با برنامه تعمیر سلف سرویس اپل در ارتباط باشد. با این برنامه افرادی که سابقه تعمیر قطعات الکترونیکی را دارند، می‌توانند اقدام به تعمیر آیفون خود کنند تا خیالشان بابت استفاده از قطعات اصلی راحت باشد.

از طريق اپل
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.