در آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس خبری از بریدگی صفحه نمایش نیست

طبق گزارش جدیدی که از کره منتشر شده، اپل برای آیفون ۲۰۲۲ به استفاده از صفحه نمایش سوراخ دار روی می‌آورد. طبق این اطلاعات، دیگر خبری از بریدگی صفحه نمایش در آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس نیست.

امروزه تقریبا تمامی گوشی‌های هوشمند اندرویدی از صفحه نمایش سوراخ دار استفاده می‌کنند. با این حال اپل همچنان از صفحه نمایش با بریدگی بهره می‌برد چون به فضای نسبتا زیادی برای قرار دادن سخت افزار فیس آیدی نیاز دارد. با این حال ساکنین کوپرتینو موفق شدند که اندازه ناچ را در سری آیفون ۱۳ حدود ۳۰ درصد کاهش دهند.

شایعاتی مبنی بر روی آوردن اپل به صفحه نمایش سوراخ دار برای آیفون‌های آینده منتشر شده است. باید دید که این کمپانی چگونه سخت افزار فیس آیدی را به زیر صفحه نمایش منتقل می‌کند. مدل‌های غیر پرو آیفون ۱۴ همچنان با بریدگی صفحه نمایش عرضه می‌گردند.

همچنین بخوانید:

سامسونگ، OPPO و سایر تولید کنندگان اندرویدی گوشی‌هایی را با دوربین زیر صفحه نمایش به بازار عرضه کرده یا فقط به نمایش گذاشته‌اند. با این حال این نوع دوربین‌ها کیفیت تصویر قابل توجهی ندارند.

مینگ-چی کو، تحلیلگر صاحب نام اپل می‌گوید که: آیفون SE 2022 که با پنل LCD همراه است، دارای یک صفحه نمایش سوراخ دار می‌باشد.

این گزارش اشاره‌ای به اندازه صفحه نمایش مدل‌های مختلف سری آیفون ۱۴ نکرده است. انتظار می‌رود که مدل مینی در نسل بعدی آیفون حضور نداشته باشد و در عوض اپل دو آیفون با اندازه صفحه نمایش ۶.۱ اینچی عرضه کند.

برای سری آیفون ۱۳ پرو، اپل پنل‌های اولد ۱۲۰ هرتزی LTPO را از سامسونگ تهیه کرد. برای سری آیفون ۱۴ پرو این شرکت به دنبال تامین پنل از الجی نیز می‌باشد. کمپانی چینی BOE نیز تا سال ۲۰۲۲ مسئول تامین پنل‌های اولد LTPS TFT است و از سال ۲۰۲۳، عرضه پنل LTPO را آغاز خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.