یونیورسال کنترل با iPadOS 15.2 و macOS 12.1 هم عرضه نمی‌شود

اپل به تازگی نسخه RC سیستم عامل‌های iPadOS 15.2 و macOS 12.1 را نیز منتشر کرده و مشخص شد که ویژگی یونیورسال کنترل بخشی از به روزرسانی بعدی آن‌ها نخواهد بود. با یونیورسال کنترل شما می‌توانید از یک کیبورد و ماوس برای آیپد و مک مشترکا استفاده کنید و انتقال محتوا بین دستگاه‌ها را بسیار ساده می‌کند.

همچنین بخوانید:

هیچ اثری از یونیورسال کنترل در یادداشت ارائه شده با نسخه‌های مختلف macOS Monterey 12.1 , iPadOS 15.2 نیست. متاسفانه حتی در نسخه‌های آزمایشی و RC هم خبری از این قابلیت نبود. با عرضه نسخه RC این دو سیستم عامل باید گفت که نباید منتظر Universal Control در iPadOS 15.2 و macOS Monterey 12.1 باشیم. هفته آینده نسخه عمومی این دو سیستم عامل عرضه خواهد شد و یونیورسال کنترل به نسخه‌های بعدی موکول می‌شود.

اپل Universal Control را در رویداد WWDC 2021 معرفی کرد. با این ویژگی کنترل چند مک و آیپد با یک ماوس و کیبورد امکان پذیر می‌شود و انتقال فایل بین آن‌ها نیز با کشیدن و رها کردن صورت می‌گیرد. نکته عجیب ماجرا اینجاست که در صفحه macOS Monterey سایت اپل همچنان ویژگی یونیورسال کنترل را به عنوان قابلیتی که در اواخر پاییز امسال در دسترس می‌باشد، معرفی نموده است. پایان فصل پاییز در آمریکا مانند ایران است.

مشخص نیست که اپل چرا این ویژگی را تا کنون در دسترس مشتریان قرار نداده است! شاید در بخش توسعه مشکلاتی رخ داده و شاید هم قصد دارد آن را بخشی از یک آپدیت خاص قرار دهد.

از طريق MacRumors
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.