هدست واقعیت افزوده اپل سرانجام به مرحله عرضه نزدیک شد

به گفته تحلیلگران مورگان استنلی، پروژه اسرار آمیز واقعیت افزوده اپل سرانجام به مرحله عرضه نزدیک می‌شود. به گفته این تحلیلگران بزرگترین چالش‌های فنی هدست واقعیت افزوده اپل عبارتند از تعبیه باتری برای یک روز، ۵G، محاسبات، دوربین‌ها، لیدار، پروژکتورهای و لنزهای راهنمای موج در یک عینک سبک وزن و جذاب بود که رفع شدند و در حال نزدیک شدن به نقطه پایانی آن هستیم.

ظاهرا پروژه واقعیت افزوده اپل با چرخه توسعه اولین اپل واچ مطابقت دارد. درست قبل از معرفی رسمی اپل واچ در سال ۲۰۱۴، تعداد زیادی درخواست حق اختراع ثبت شد و تحلیلگران مورگان استنلی نیز معتقدند که برای هدست واقعیت افزوده اپل هم در این شرایط هستیم و رونمایی نزدیک است.

همچنین بخوانید:

تاریخ عرضه هدست واقعیت افزوده اپل

افشای اطلاعات و شایعات در رابطه با هدست واقعیت افزوده اپل در چند سال گذشته زیاد بوده است.

اولین اطلاعات در مورد زمان عرضه هدست اپل از سوی تحلیلگر معروف، مینگ-چی کو مطرح شد که اظهار داشت هدست واقعیت افزوده کوپرتینویی‌ها اپل گلس نام دارد و احتمالا در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. ادعایی که به واقعیت تبدیل نشد و بعدها این فرد سال ۲۰۲۲ رو برای عرضه محصول پیش بینی کرد.

از سوی دیگر بلومبرگ گفت که زودتر از سال ۲۰۲۳ شاهد محصول اپل نخواهیم بود و The Information نیز سال ۲۰۲۲ را برای عرضه هدست AR اپل متصور می‌داند.

جان پروسر سال ۲۰۲۲ را برای رونمایی از اولین هدست واقعیت افزوده اپل اعلام کرد. رابرت اسکوبل، کارشناس فناوری هم گفته که ما برای عرضه در سال ۲۰۲۲ باید منتظر باشیم. اسکوبل معتقد است که در WWDC 2022 اپل از هدست AR خود رونمایی خواهد کرد.

قیمت هدست AR اپل

قیمت هدست مرموز اپل یکی  دیگر از مسائل مهم است. در یک انتشار اطلاعات عمده قیمت این محصول ۴۹۹ دلار اعلام شد و ویژگی‌های آن را مانند حضور سنسور LiDAR معرفی کرد. طبق این اطلاعات، عینک یا هدست AR ساکنین کوپرتینو در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ معرفی می‌شود که با توجه به شرایط فعلی بعید است.

اگر قیمت اعلام شده در این شایعه صحت داشته باشد، اپل می‌تواند هدست خود را به خوبی در بازار جا بیاندازد. به طور مثال هدست واقعیت مخلوط مایکروسافت با نام HoloLens 2 با قیمت پایه ۳۵۰۰ دلار به فروش می‌رسد. از سوی دیگر دست‌گاه‌های مقرون به صرفه‌تری مانند سری‌های Oculus Rift وجود دارد که قیمتی معادل ۲۹۹ تا ۴۹۹ دلار دارد. بنابراین اپل نیز ممکن است همین رنج قیمتی را در نظر داشته باشد.

پتنت‌های اپل گلس تا کنون

یکی از پتنت‌های ثبت شده در این راستا، تنظیم لنزها با نور محیط به صورت انتخابی است تا نور دنیای واقعی را کاهش دهد و تصویر تولید شده توسط کامپیوتر بهبود یابد.

حق اختراع دیگری که در اوایل سال ۲۰۲۱ مشخص شد، ویژگی را شرح می‌داد که در آن هدست AR اپل به صورت خودکار سایر محصولات اپل را باز می‌کند. این ویژگی است که بسیاری از گجت‌های پوشیدنی دارند و به عنوان یک ابزار احراز هویت ایمن از راه دور عمل می‌کنند.

از سایر پتنت‌های جالب مرتبط با هدست اپل می‌توان به ویژگی تمیز شوندگی این محصول اشاره کرد. در این حق اختراع مهندسان اپل راهی برای تمیز کردن شیشه با استفاده از لرزش را تشریح کردند.

تشخیص منبع صدا نیز یکی از پتنت‌های ثبت شده مرتبط با اپل گلس است که می‌تواند شما را به سمت آن راهنمایی کند. این می‌تواند یک ویژگی مفید برای دستگاهی باشد که روی چشمان شما قرار می‌گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.