عرضه iOS 15.2, iPadOS 15.2, macOS 12.1 و watchOS 8.3 [ نسخه RC ]

ما همچنان منتظر هستیم تا اپل به روزرسانی بزرگ بعدی را برای iOS و iPadOS به صورت عمومی عرضه کند. به این منظور ساکنین کوپرتینو باید چرخه پیش از انتشار را ادامه دهند تا عرضه نهایی بدون مشکل باشد. حالا یک قدم به هدف نزدیک‌تر شده‌ایم و نسخه RC یا همان نامزد انتشار سیستم عامل‌های iOS 15.2, iPadOS 15.2, macOS 12.1 و watchOS 8.3 برای توسعه دهندگان رسمی منتشر شده است.

نسخه نامزد انتشار همان نسخه نهایی است که به دست کاربران می‌رسد مگر اینکه یک مشکل خاص در آن یافت گردد. حدودا یک ماه از عرضه عمومی iOS 15.1 و iPadOS 15.1 گذشته و اپل کارها را با سرعت ثابتی پیش می‌برد.

با وجود اینکه نسخه RC می‌باشد، اما باز هم نصب آن را به کاربران عادی توصیه نمی‌کنیم و بهتر است منتظر نسخه نهایی باشید. اگر اتفاق خاصی رخ ندهد احتمالا دوشنبه هفته آینده نسخه نهایی iOS 15.2 و iPadOS 15.2 برای عموم عرضه خواهد شد.

توسعه دهندگان ثبت شده می‌توانند با نصب پروفایل مربوطه، این آپدیت را به صورت OTA دریافت کنند. همچنین فایل فریمور آن از پرتال توسعه دهندگان اپل در دسترس می‌باشد.

ویژگی‌های جدید در iOS 15.2 و iPadOS 15.2

iOS 15.2 و iPadOS 15.2 چندین ویژگی جدید به همراه دارند که اپل طی عرضه نسخه‌های آزمایشی مختلف آن‌ها را بررسی و اضافه نموده است که در ادامه نگاهی به آن‌ها داریم:

  • اپل ویژگی ارتباطات امن را به برنامه مسیج خود اضافه کرده که هشدارهایی را در رابطه با تصاویر نامناسب می‌دهد. این ویژگی که برای کودکان تعبیه شده، آسیب‌های احتمالی ارسال و دریافت این تصاویر را به خود کودک و والدینش اطلاع می‌دهد.
  • گزارش حریم خصوصی اپلیکیشن‌ها در iOS 15.2 و iPadOS 15.2 در دسترس می‌باشد. این گزارش به کاربران می‌گوید که اپلیکیشن‌ها چند وقت یک بار بر اساس مجوزهایی که کاربر به آن‌ها داده، به اطلاعات حساس دسترسی پیدا می‌کنند. این اطلاعات شامل دوربین، لوکیشن و … می‌شود.
  • به iOS 15.2 ویژگی Legacy Contacts نیز اضافه شده است. با این قابلیت فرد یا افرادی را تعریف می‌کنید که بعد از مرگ به برخی از اطلاعات شما دسترسی داشته باشد.
  • قابلیت جدیدی به برنامه Find My اضافه شده که با آن می‌توانید اطراف خود را اسکن نمایید و مطمئن شوید که ایرتگ یا وسیله دیگری که از شبکه Find My استفاده می‌کند، شما را ردیابی نمی‌کند.
  • در iOS 15.2 یک گزینه برای خاموش و روشن کردن حالت عکاسی ماکرو برای آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس اضافه شده است.

البته تغییرات دیگری نیز رخ داده اما موارد اصلی همین‌ها بودند. اپل در کنار iOS 15.2 و iPadOS 15.2 نسخه RC سیستم عامل‌های macOS Monterey 12.1 و watchOS 8.3 را نیز منتشر کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.