دوربین سه بعدی آیفون ۱۲ ، واقعیت افزوده را به مرحله جدیدی می‌رساند

طبق گزارشات، اپل حداقل یکی از آیفون‎‌های سال ۲۰۲۰ را با دوربین سنجش سه بعدی عرضه خواهد کرد. مهندسان اپل حداقل دو سال است که روی دوربین‌های سه بعدی world facing کار می‌کنند. این سنسور به اپل اجازه می‌دهد که ویژگی‌های زیادی را بر اساس واقعیت افزوده به آیفون خود بیاورد.

در حالی که هنوز هم این احتمال وجود دارد که اپل از سنسور ToF برای آیفون ۲۰۲۰ خود استفاده کند، اما در حال حاضر بخشی از این طرح است. اپل از سنسورهای Lumentum برای دوربین سه بعدی خود بهره خواهد برد، همان کمپانی که لیزر مورد نیاز دوربین TrueDepth آیفون‌های موجود را تامین می‌کند.

تا کنون شاهد پرچمداران مختلف اندرویدی با دوربین ToF در پشت دستگاه بودیم اما در واقع برای ارائه تجربیات واقعیت افزوده استفاده نشدند. اپل می‌تواند از سنسور سه بعدی آیفون خود برای بهبود افکت بوکه استفاده کند. این کمپانی همچنین می‌تواند ویژگی حالت پرتره را به فیلم‌ها بیاورد، چیزی که در گوشی‌های اندرویدی شاهد آن هستیم. طبق اطلاعات درز شده از iOS 14، اپل روی یک برنامه جدید واقعیت افزوده کار می‌کند که با اپل استورها و استارباکس ادغام می‌گردد و جزئیات مربوط به موارد موجود در فروشگاه، قیمت و سایر اطلاعات را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

راه‌های مختلفی برای بهره بردن از اطلاعات دریافت شده از دوربین سه بعدی خواهد بود و اپل می‌تواند ویژگی‌های جدیدی را به دستگاه خود اضافه کند و ویژگی‌های فعلی را بهبود بخشد. اپل درسال‌های اخیر سرمایه گذاری قابل توجهی روی واقعیت افزوده و کیت برنامه نویسی آن انجام داده و به محض عرضه آیفون با سنسور سه بعدی، نتیجه سرمایه گذاری آن‌ را خواهیم دید. این شرکت همچنین روی یک نورآوری با دوربین سه بعدی آیپد پرو نسل بعد کار می‌کند.

همچنین بخوانید:

از طريق Fast Company
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.