تمامی مدل‌های آیفون ۱۵ بدون ناچ یا همان بریدگی صفحه نمایش هستند

یک تحلیلگر پیش بینی کرده که اپل بریدگی صفحه نمایش یا همان ناچ را از سال ۲۰۲۳ کاملا از خط تولید خود کنار می‌گذارد و شاهد دو حفره دایره و بیضی شکل در تمامی مدل‌های آیفون ۱۵ خواهیم بود.

  • راس یانگ، تحلیلگر نمایشگر می‌گوید که تمامی مدل‌های آیفون ۱۵ با دو حفره دایره و بیضی شکل در بالای صفحه نمایش همراه هستند و خبری از ناچ یا همان بریدگی فعلی نیست
  • بر اساس شایعات قبلی، اپل تنها در مدل‌های پرو سری آیفون ۱۴ این طراحی را به کار می‌گیرد
  • اپل همچنین در حال کار روی یک آیفون تمام صفحه واقعی است اما این مسئله به توانایی این کمپانی مرتبط با چالش‌های فنی دوربین و فیس آیدی بستگی دارد

حذف ناچ در تمامی مدل‌های آیفون ۱۵

این ادعا بر اساس گفته راس یانگ، تحلیلگر شناخته شده صفحه نمایش است.

با فرض اینکه گفته این تحلیلگر درست باشد، ما سال آینده شاهد هیچ آیفون جدیدی با ناچ نخواهیم بود. همانطور که می‌دانید ناچ از زمان آیفون X در سال ۲۰۱۷ در گوشی اپل حضور دارد. در مورد مدل‌های پرو آیفون ۱۴ راس می‌گوید شاید این گوشی‌ها نمایشگر کمی بزرگتر داشته باشند تا دو حفره برای دوربین جلو و اجزای فیس آیدی را در خود جای دهند.

اپل حذف بریدگی را با آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس در سال جاری شروع می‌کند. انتظار می‌رود که یک حفره دایره‌ای شکل دوربین جلو را در خود جای دهد و یک حفره بیضی شکل نیز برای اجزای فیس آیدی تعبیه گردد. همچنین بخوانید: آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس با کانکتور لایتنینگ سریع‌تری همراه است .

اما آیفون تمام صفحه واقعی چه زمانی عرضه می‌شود؟ اپل باید بتواند یک دوربین زیر صفحه نمایش تولید کند که گران نباشد و از سوی دیگر کیفیت تصاویر را پایین نیاورد. در صورتی که این دو مشکل حل شوند، می‌توان به آیفون تمام صفحه واقعی امیدوارتر بود.

اگر روند توسعه اپل موفقیت آمیز باشد، می‌توانیم در سال ۲۰۲۴ و با آیفون ۱۶ پرو منتظر انتقال فیس آیدی به زیر صفحه نمایش باشیم. بعد از آن نیز در سال ۲۰۲۶ و با آیفون ۱۸ پرو، دوربین جلو نیز به زیر صفحه نمایش انتقال می‌یابد.

این گفته‌ها با اطلاعات مینگ-چی کو، تحلیلگر قابل اعتماد اپل مطابقت دارد که اخیرا گفت آیفون تمام صفحه واقعی با فیس آیدی زیر صفحه نمایش زودتر از سال ۲۰۲۴ وارد بازار نخواهد شد.

راس همچنین گفته که ابعاد آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس با نسل قبلی خود متفاوت است چون حاشیه‌های باریکتر دارد و دو حفره جایگزین ناچ شده‌اند.

از طريق توییتر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.