آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس با کانکتور لایتنینگ سریع‌تری همراه است

کانکتور لایتنینگ اپل زمانی که برای اولین بار رونمایی شد، یک ویژگی خوب محسوب می‌شود اما با گذشت زمان شرایط تغییر کرده است و باید این رویه حداقل در سری آیفون ۱۴ پرو عوض شود.

اپل مشخصات کانکتور لایتنینگ خود را اعلام نمی‌کند اما طبق بررسی‌های صورت گرفته، این کانکتور یک USB 2.0 با سرعت ۴۸۰ مگابیت در ثانیه است. از نظر تئوری می‌تواند از سرعت USB 3.0 نیز بهره ببرد اما چنین کانکتور لایتنینگی در حال حاضر فقط در آیپدها حضور دارد.

این سرعت را اگر بخواهیم با USB-C که در اکثر گوشی‌های اندرویدی یافت می‌شود مقایسه کنیم، به دلیل اپل برای ارتقای کانکتور لایتنینگ می‌رسیم. USB-C حداقل ۱۰ برابر کانکتور لایتنینگ فعلی سرعت دارد.

طبق گزارش منتشر شده، اپل احتمالا به خاطر توانایی بالای آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس در زمینه فیلمبرداری، آن‌ها را به کانکتور لایتنینگ USB 3.0 مجهز می‌کند.

ضبط ویدیو در حالت جدید ProRes اپل با رزولوشن ۸K که گفته می‌شود در سری آیفون ۱۴ پرو پشتیبانی می‌گردد، منجر به تولید فایل‌های ویدویی با حجم بالا می‌شود. بنابراین بهتر است که کاربران مدت زیادی را برای انتقال این فایل‌ها از طریق کابل صرف نکنند.

از طريق iDrop News
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.