تغییرات و زمان عرضه iOS 12.3

اپل در حدود یک ماه پیش نسخه نهایی iOS 12.2 را منتشر کرد و در همان موقع اولین نسخه آزمایشی iOS 12.3 نیز عرضه شد. تا کنون سه نسخه آزمایشی iOS 12.3 منتشر شده است. این نسخه برخلاف iOS 12.3 یک به روزرسانی جزئی محسوب می‌شود که عمدتا بر روی برنامه اپل تی‌وی تمرکز دارد.

با توجه به اینکه اپل قصد عرضه همگانی اپل تی‌وی + را در پاییز دارد، اینکه تمرکز نسخه بعدی iOS بر روی برنامه تلوزیون باشد، عجیب نیست. جدای از برنامه تلوزیون اپل، iOS 12‌.۳ تغییرات دیگری را نیز داشته است که در ادامه آن‌ها رو مرور می‌کنیم.

برنامه تلوزیون جدید

همانطور که در بالا نیز ذکر شد برنامه تلوزیون در iOS 12.3 تغییرات قابل توجهی را داشته است. این تغییرات شامل ویژگی کانال‌های اپل تی‌وی است که کاربران را قادر می‌سازد به طور مستقیم مشترک شبکه‌های شخص ثالث شوند. این برنامه جدید در کشورهای بیشتری در مقایسه با نسخه قبلی در دسترس خواهد بود.

این برنامه از قابلیت یادگیری ماشینی برای پیشنهاد دادن فیلم و سریال به کاربر بهره می‌برد. برنامه تلوزیون جدید همچنین دارای یک زبانه جدید برای نمایش دادن محتوای مناسب کودکان است.

آیکون جدید برنامه کنترل از راه دور

برنامه TV Remote در iOS 12.3 یک آیکون جدید دارد.

تاریخچه با جزئیات تراکنش‌ها در برنامه Wallet

برنامه Wallet به عنوان بخشی از آپدیت iOS 12.3، به روز می‌شود. این برنامه تاریخچه تراکنش‌ها را با جزئیات، به جای لیست تراکنش‌های اخیر فعلی، نمایش می‌دهد. یکی از دلایل این تغییر می‌تواند عرضه اپل کارت در اواخر سال جاری میلادی باشد.

زمان عرضه iOS 12.3

انتظار می‌رود که این نسخه یک ماه قبل از WWDC 2019 عرضه شود. قطعا iOS 12.3 آخرین نسخه iOS 12 خواهد بود و در صورت بروز مشکل نیز فقط آپدیت جزئی منتشر خواهد شد. اپل تمرکزش را بر روی iOS 13 قرار می‌دهد که پس از کنفرانس شهریور ماه برای تمامی آیفون و آیپدهای سازگار منتشر خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.