اطلاعات مارزیپان : میانبرهای تاچ بار، چندین پنجره و …

پیش از آغاز به کار مارزیپان در WWDC 2019 در سوم ژوئن، جزئیات جدید و قابل توجهی از برخی از قابلیت‌های این کیت برنامه نویسی اپل که برنامه نویسی مشترک آیفون، آیپد و مک را به ارمغان می‌آورد، منتشر شده است.

به گفته Guilherme Rambo، برنامه نویسانی که قصد پورت برنامه‌های آیفون و آیپد را به macOS دارند، به APIـهای جدیدی دسترسی دارند تا برنامه را با مک سازگارتر کنند. این APIـها طبق گزارش، برنامه نویس را برای موارد زیر کمک خواهند کرد:

میانبرهای تاچ بار

بسیاری از برنامه‌های مک دارای میانبرهای تاچ بار هستند و برنامه‌های مک بدون این امکان کمی عجیب هستند. خوشبختانه توسعه دهندگان می‌توانند با استفاده از مارزیپان این ویژگی را به برنامه‌های پورت شده از آیفون و آیپد اضافه کنند.

ادغام با منوبار

این امکان شامل یک میانبر کیبورد برای باز کردن سریع منو بار برنامه پورت شده است.

باز کردن چندین پنجره

این یک ویژگی عالی برای برنامه‌های ساخته شده مک با مارزیپان است، چون طبق شایعات iOS 13 نیز امکان باز کردن چندین پنجره از یک برنامه را دارا است.

Split Views بومی شده

Split Views در برنامه‌های پورت شده از iOS برای مک بومی سازی می‌شوند. شما همانند برنامه‌های نوشته شده برای مک می‌توانید در Split View تغییر سایز ایجاد کنید و موقعیت را با کشیدن یا دو بار کلیک کردند تنظیم کنید.

به نظر می‌رسد مارزیپان از سال گذشته پیشرفت بسیاری داشته است. البته برخی کارها به خصوص از نظر بهینه سازی رابط کاربری قطعا باید دستی انجام شود اما به هر حال این کیت یک پیشرفت بزرگ خواهد بود.

اضافه کردن پشتیبانی مک برای یک برنامه iOS به آسانی یک تیک زدن است و چیزی مانند اضافه کردن پشتیبانی آیپد از برنامه آیفون است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.