قابلیت‌های iOS در macOS 10.15 : میانبرهای سیری، اسکرین تایم و …

اگر شایعات حقیقت داشته باشند macOS 10.15 ویژگی‌های جذابی را خواهد داشت. آخرین گزارش منتشر شده در این باره به اضافه شدن ویژگی‌های مختلف iOS به سیستم عامل دسکتاپ اپل اشاره کرده است.

طبق این گزارش اپل قابلیت‌های مختلفی از iOS را به macOS در اواخر سال جاری میلادی اضافه می‌کند. به macOS 10.15 میانبرهای سیری، اسکرین تایم و قسمتی برای مدیریت اپل آیدی در System Preferences اضافه می‌شود. این ویژگی‌ها قطعا با استقبال خوبی از سوی کاربران روبرو می‌شوند، به خصوص قابلیت میانبرهای سیری که کار با سیستم عامل را راحت‌تر می‌کند.

در این گزارش همچنین اشاره شده است که میانبرهای سیری تنها برای برنامه‌های ساخته شده با مارزیپان در دسترس هستند. با این ویژگی کاربران مک می‌توانند با عبارت‌های دلخواه از سیری کارهای مختلف را بخواهند. البته شما باید برنامه Shortcuts را از اپ استور مک دریافت کنید.

اپل احتمالا در WWDC امسال این ویژگی را معرفی و کیت توسعه نرم افزارش را به روز می‌کند.

مهندسین بخش سیری در تلاش هستند که قابلیت‌های این دستیار هوشمند را در مک بیشتر کنند و آن را به نسخه iOS نزدیک‌تر کنند. در حال حاضر کاربران مک امکاناتی را مانند تنظیم هشدارها را ندارند و از این محدودیت‌ها ناراضی هستند.

ویژگی اسکرین تایم نیز که در macOS 10.15 شاهد آن خواهیم بود، کاربران را قادر می‌سازد تا اپلیکیشن‌ها را محدود کنند و میزان استفاده از هر یک را مشاهده نمایند. همچنین امکان محدود کردن برنامه‌ها بر اساس زمان و دسته بندی آن‌ها وجود دارد. این قابلیت برای والدین نیز بسیار مناسب است و می‌توانند کنترل بهتری بر روی مک فرزندشان داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.