حل مشکل سریع خالی شدن شارژ AirPods

0 10,104

هر ایرپاد دارای یک باطری ۹۳ میلی وات-ساعت است. باتری‌های لیتیوم یون با گذشت زمان تخریب می‌شوند. به دلیل حجم باتری کم و شارژ مکرر دستگاه با قاب، این تخریب برای ایرپاد بسیار سریعتر رخ می‌دهد. بعد از حدود ۱.۵ سال باتری ایرپاد به شدت ممکن است ضعیف شود. اگر شما نیز با این مشکل مواجه هستید، قبل از خرید یک AirPods 2 جدید روش‌های زیر را امتحان کنید شاید مشکل شما رفع شد.

اگر ایرپاد شما دو سال کار کرده باشد به احتمال زیاد شرایط نگهداری شارژ آن بسیار آزار دهنده خواهد بود. در برخی از دستگاه‌ها دیده شده حتی شارژ کفاف ۳۰ دقیقه استفاده را نیز نمی‌دهد. بنابراین نمی‌توان با ایرپاد تماس طولانی داشت و یا بدون قاب حتی به پیاده روی رفت.

۱- ایرپاد را ریست کنید

اولین و ساده‌ترین گزینه ریست ایرپاد است. برای این کار درب قابل را باز کنید و دکمه پشت قاب را فشار دهید. این دکمه را ۱۰ ثانیه نگه دارید، سپس مشاهده می‌کنید که رنگ لامپ کوچک قاب به سفید تغییر یافته است. این بدان معناست که ایرپاد ریست شده و شما می‌توانید دوباره آن را جفت سازی کنید.

۲- تخلیه کامل باتری

یک از راه‌های افزایش عمر باتری ریست چرخه شارژ است. برای این کار باید ابتدا شارژ را به طور کامل تخلیه کنید و در ایرپاد و قاب آن هیچ شارژی وجود نداشته باشد. سپس هر دو را به طور کامل شارژ کنید.

۳- از طریق دستگاه iOS خود اقدام کنید

جدای از ریست ایرپاد، شما می‌توانید این دستگاه را از طریق آیفون نیز جدا و دوباره جفت سازی کنید. برای این کار به تنظیمات _Settings_ دستگاه بروید و روی گزینه بلوتوث _Bluetooth_ بزنید. در کنار اسم ایرپادتان علامت “i” را انتخاب کنید و سپس بر روی Forget Device بزنید. در مرحله بعد تاییدیه از شما می‌خواهد و پس از آن ایرپاد از دستگاه جدا می‌شود و می‌توانید دوباره آن را جفت سازی کنید.

۴- از یک ایرپاد استفاده کنید

این یک راه حل دائمی نیست اما در شرایط خاص می‌تواند بسیار به شما کمک کند. هر دو ایرپاد دارای میکروفون هستند و شما می‌توانید از یکی از آن‌ها نیز استفاده کنید. زمانی که قصد تماس تلفنی طولانی دارید با یکی صحبت کنید و دیگری را در قاب برای شارژ قرار دهید. زمانی که شارژ ایرپاد مورد استفاده به اتمام رسید می‌توانید با ایرپاد دیگر جابجا کنید.

۵- باتری را جایگزین کنید

اگر در کشوری زندگی می‌کنید که نمایندگی رسمی اپل دارد می‌توانید با پرداخت هزینه باتری AirPods را تعویض کنید. البته هزینه این کار نسبتا بالاست و به صرفه‌تر است که یک دستگاه جدید تهیه کنید.

اگر در حدود دو سال است که از ایرپاد استفاده می‌کنید و هیچکدام از روش‌های بالا برای شما کار ساز نبود باید یک ایرپاد نسل دوم خریداری کنید. نسل دوم این دستگاه عمر باتری بیشتری دارد و دارای قابلیت هی سیری است و همچنین جفت سازی آن سریعتر انجام می‌شود. AirPods جدید با قاب معمولی دارای برچسب قیمت ۱۵۹ دلاری است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.