جیلبریک دورتر می‌شود؛ یاس و نا امیدی Saurik از جامعه جیلبریک

تیم pwn20wnd تقریبا کار جیلبریک iOS 12.1.2 را برای دستگاه‌های دارای تراشه A12-A12X یعنی آیفون XS، آیفون XR و آیپد پرو ۲۰۱۸ تمام کرده است. با این حال تا زمانی که Saurik کارش را بر روی Cydia Substrate برای پشتیبانی از A12 (X) تمام نکند این جیلبریک به صورت عمومی عرضه نمی‌شود.

بدون پشتیبانی Cydia Substrate، جیلبریک A12-A12X کارایی نخواهد داشت. تاخیر در آپدیت Cydia Substrate باعث شد که توسعه دهنده آن مورد هجمه قرار بگیرد که البته موافقان و مخالفان خود را داشت.

این توسعه دهنده دوست داشتنی از برخورد جامعه جیلبریک در این چند وقت اخیر بسیار ناامید شده است. حتی از اینکه زندگی خود را در سیدیا نابود کرده است پشیمان است.

او گفته است که هیچ چیز جیلبریک دیگر برایش مهم نیست و او از انجام دادنش لذت نمی‌برد. با وجود خدماتی که Saurik برای جامعه جیلبریک فراهم کرده، قطعا شایسته احترام بیشتری است.

Saurik تمام این کارها را به رایگان انجام می‌دهد و کار او بر روی آپدیت Cydia Substrate هیچ نفع مادی برای وی ندارد. به هر حال چه Saurik این آپدیت را انجام دهد و چه از جامعه جیلبریک دور شود، قطعا یک نام ماندگار در جیلبریک خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.