اپل بر روی یک پلتفرم ردیابی کار می‌کند

اپل در حال حاضر بر روی یک برنامه جدید با نام رمزی GreenTorch کار می‌کند که جایگزین دو برنامه Find My Friends و Find my iPhone خواهد شد. این کمپانی دو برنامه را ادغام خواهد کرد و یک پلتفرم ردیابی کامل را ارائه خواهد کرد.

همانند سایر برنامه‌های اخیر اپل این برنامه نیز با مارزیپان نوشته خواهد شد و بر روی iOS و مک نصب خواهد شد. این برنامه شامل قابلیت جدید«یافتن شبکه» است که کاربر می‌تواند دستگاه خود را هنگامی که حتی به اینترنت متصل نیست، ردیابی کند. جالب خواهد بود که این ویژگی چگونه کار می‌کند چون دزدان گرامی بعد از سرقت آیفون آن را سریعا خاموش می‌کنند تا با Find My iPhone ردیابی نشود.

با این برنامه کاربر می‌تواند یک گروه خانوادگی بسازد که در آن می‌توان هر فرد را با دستگاهایش از جمله ایرپاد ردیابی کرد. برنامه همانند ویژگی Find my iPhone کاربر را قادر می‌سازد که دستگاه را در حالت گمشده قرار دهد یا صدایی را برای یافتن آن پخش کند.

به نظر می‌رسد که اپل بر روی یک محصول سخت افزاری جدید کار می‌کند که برای این برنامه طراحی شده است. این محصول یک برچسب به نام رمزی B3898 است که به هر چیزی متصل شود، قابل ردیابی خواهد بود. اگر یک شیء که برچسب به آن متصل است بیش از اندازه فاصله بگیرید، کاربر بر روی دستگاه خود یک اطلاعیه دریافت می‌کند. کاربران می‌توانند مناطق یا مکان‌های جغرافیایی را تنظیم کنند که در لیست سفید باشند و اطلاعیه‌ای در زمان حرکت شی در آن مناطق ارسال نشود.

این برچسب همچنین اطلاعات مخاطب را ذخیره می‌کند و زمانی که آن در حالت گمشده باشد توسط هر آیفون و آیپدی قابل خواندن است. زمانی که تگ توسط یک آیفون خوانده شد، صاحب برچسب یک اطلاعیه دریافت خواهد کرد.

مشخص نیست که اپل این پلتفرم را چه زمانی رونمایی می‌کند و برای داشتن آن چقدر هزینه لازم است. اما کنفرانس سپتامبر یا اکتبر زمان خوبی برای این مسئله است و شاید به عنوان بخشی از iOS 13 معرفی شود.

ایده اپل بسیار عالی است، البته محصولات مشابه را دیده‌ایم اما با بستری که اپل در اختیار دارد قطعا بهتر می‌تواند ایده را پیش ببرد. اگرچه موفقیت یا شکست این پروژه بسیار به قیمت گذاری آن وابسته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.