سامسونگ یکی از تامین کننده‌های مودم ۵G در سال ۲۰۲۰ است

با توافق اپل و کوالکام مینگ-چی کو، تحلیلگر صاحب نام اپلی، معتقد است که آیفون ۵G در سال ۲۰۲۰ رونمایی می‌شود و جالب اینجاست که سامسونگ نیز یکی از تامین کننده‌های تراشه مودم ۵G خواهد بود.

با دو تامین کننده اپل می‌تواند ریسک را در زنجیره تامین کاهش دهد و همچنین در معامله با وجود رقیب برای شرکت دیگر، قدرتمندتر عمل کند.

جای تعجب است که مودم ۵G از سوی سامسونگ تامین شود، اپل در حال حاضر برای تراشه‌های NAND و صفحه نمایش اولد به شدت به سامسونگ متکی است. با اضافه شدن تراشه ۵G، اپل تعدادی از اجزای اصلی آیفون را از رقیب اصلی خودش در بازار گوشی‌های هوشمند تامین می‌کند.

تا دو هفته پیش اینتل به عقیده بسیاری تامین کننده مودم ۵G آیفون ۲۰۲۰ بود. با این حال مهندسان اینتل در توسعه محصول با مشکل مواجه شدند و در عرضه آیفون ۵G در سال ۲۰۲۰ شک و شبه به وجود آمد. اما سرانجام کوالکام و اپل به توافق رسیدند و یک قرارداد ۶ ساله با یکدیگر امضا کردند و این به معنای استفاده از مودم کوالکام برای آیفون‌های آینده است.

عرضه آیفون ۵G در سال ۲۰۲۰ منجر به افزایش تقاضا خواهد شد. با این وجود کو معتقد است که اپل در حدود ۱۹۵-۲۰۰ میلیون آیفون را در سال ۲۰۲۰ می‌فروشد و این رقم برای سال ۲۰۱۹ در حدود ۱۸۸-۱۹۲ میلیون خواهد بود. گذشته از این اپل ۷۰-۷۵ میلیون آیفون ۲۰۲۰ را در می‌فروشد. این رقم برای آیفون ۱۱ معادل ۶۵-۷۰ میلیون خواهد بود.

قطعا کوالکام یک رهبر بی نظیر در تولید تراشه‌های مودم است و دومین نسل مودم ۵G mmWave خود را نیز معرفی کرده است. در حالی که سامسونگ و هواوی اولین نسل مودم خود را عرضه کرده‌اند.

اپل در حال حاضر بر روی مودم ۵G خود نیز کار می‌کند اما احتمالا چندین سال زمان می‌برد تا نور خورشید را ببیند!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.