یک به روزرسانی امنیتی مهم: عرضه iOS 12.5.4 برای آیفون، آیپاد و آیپدهای قدیمی

اپل یک به روزرسانی برای مدل‌های قدیمی آیفون، آیپد و آیپاد که نمی‌توانند iOS 13 و بالاتر را نصب کنند، منتشر کرده است. iOS 12.5.4 برای آیفون ۵s، آیفون ۶، آیفون ۶ پلاس، آیپاد تاچ ۶، آیپد ایر، آیپد مینی ۲ و ۳ در دسترس است. طبق یادداشت‌های منتشر شده همراه این آپدیت، این یک به روزرسانی مهم امنیتی است و به همه کاربران توصیه می‌گردد. شماره ساخت این نسخه ۱۶H50 می‌باشد.

همه دستگاه‌هایی که iOS 12.5.4 را دریافت می‌کنند از iOS 13 پشتیبانی نمی‌کنند اما اپل به روزرسانی امنیتی را برای آن‌ها قطع نکرده است. به گفته اپل، در آپدیت جدید یک کد آسیب پذیر حذف شده که می‌توانست منجر به خرابی مموری شود.

دو مشکل مرتبط با WebKit نیز رفع شده‌اند. یکی از این باگ‌ها می‌توانست منجر به اجرای کد دلخواه شود. با این حفره، هکرها می‌توانستند هر دستوری را روی دستگاه هدف اجرا کنند. اپل گفته که طبق گزارشاتی که به دستش رسیده از این موضوع به طور بالفعل استفاده شده است.

برای دریافت این به روزرسانی به صورت OTA، به مسیر Settings > General > Software Update بروید. همچنین می‌توانید با مراجعه به لینک‌های زیر فایل فریمور iOS 12.5.4 را ردیافت نمایید.

از طريق PhoneArena
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.