شارژر بی‌سیم ۳۰۰ دلاری تسلا ؛ ایرپاوری که هرگز عرضه نشد

ایرپاور – AirPower را به خاطر دارید؟ پد شارژ بی‌سیم اپل که در سال ۲۰۱۷ معرفی شد اما بدون عرضه در بازار، در سال ۲۰۱۹ پروژه آن لغو گردید. تسلا اکنون یک پلتفرم شارژ بی‌سیم معرفی کرده که به نظر می‌رسد از ایرپاور اپل الهام گرفته است.

AirPower یک پد شارژ بی‌سیم بود که برای شارژ چندین دستگاه به طور همزمان طراحی شده بود. با این حال توسعه محصول با مشکلاتی روبرو شد و اپل پروژه آن را لغو کرد. با وجود اینکه ما چند نمونه اولیه از ایرپاور را در اینترنت مشاهده کرده‌ایم، اما اپل هرگز آن را به طور رسمی عرضه نکرد.

پلتفرم شارژ بی‌سیم تسلا دارای ویژگی‌ها مشابه ایرپاور است

کمپانی صاحب نام تسلا، با موفقیت محصولی مشابه ایرپاور را توسعه داده است. این شارژر جدید ظاهر و عملکردی شبیه به ایرپاور اپل دارد. طراحی زاویه دار و فلزی این شارژر ما را به یاد Cybertruck این کمپانی می‌اندازد و می‌تواند شارژ سریع تا ۱۵ وات را ارائه دهد و حداکثر ۳ دستگاه را به طور همزمان شارژ نماید.

فناوری FreePower این شارژر باعث می‌شود که بتوانید آیفون، ایرپاد و سایر محصولاتی که از شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌کنند را در هر نقطه‌ای از سطح آن قرار دهید، مانند چیزی که ایرپاور قصد داشت ارائه دهد. این پلتفرم شارژ بی‌سیم دارای ۳۰ سیم پیچ است که با طراحی مشابه ایرپاور چیده شده‌اند و با یک کابل USB-C و آداپتور ۶۵ وات و هچنین یک پایه مغناطیسی قابل جدا شدن همراه است.

این پد شارژ اکنون برای پیش فروش قرار گرفته و حدود ۲ ماه دیگر برای مشتریان ارسال می‌شود. مشخص نیست که تسلا چگونه به مشکل گرمی بیش از حد شایعه شده برای ایرپاور رسیدگی کرده، و آیا اصلا رسیدگی کرده یا خیر! اما با توجه به اینکه حدود دو ماه تا عرضه این محصول در بازار فاصله داریم، به زودی این مسئله را خواهیم فهمید.

به نظر می‌رسد تسلا به دنبال پر کردن خلاء لغو پروژه ایرپاور است. توانایی شارژ چندین دستگاه به طور همزمان، همراه با طراحی جذاب و فناوری FreePower، این محصول را به گزینه‌ای جذاب تبدیل کرده است که البته با قیمت دل انگیز دلار، بالای ۱۲ میلیون خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.