ایلان ماسک قصد داشته مدیر عامل اپل شود!

سال گذشته گزارش شد که ایلان ماسک سعی کرده بود تسلا را با قیمت ۶۰ میلیارد پوند به اپل بفروشد. به تازگی یک کتاب با نام «بازی قدرت، تسلا، ایلان ماسک و شرط بندی قرن» منتشر شده است. در بررسی این کتاب توسط لس آنجلس تایمز آمده است که ایلان ماسک از تیم کوک پرسیده در صورتی که تسلا را به اپل بفروشد، می‌تواند مدیر عامل اپل شود؟!

این کتاب توسط تیم هیگینز از وال استریت ژورنال نوشته شده است. طبق این کتاب، ایلان ماسک و تیم کوک برای خرید احتمالی تسلا توسط اپل در سال ۲۰۱۶ با هم یک مکالمه تلفنی داشتند. ماسک از کوک پرسیده که اگر این معامله انجام بشود آیا می‌تواند مدیر عامل باشد؟

تیم کوک در پاسخ به این سوال گفته حتما، چون فکر می‌کرده ایلان ماسک می‌خواهد همچنان مدیر عامل تسلا باشد، حتی اگر اپل مالک آن شود. ماسک نیز در پاسخ گفته: نه اپل، مدیر عامل اپل. تیم کوک از فکر اینکه ایلان ماسک مدیر عامل اپل شود عصبانی شده و آن فحش خارجی معروفی که همه بلد هستید را به ایلان ماسک داده است. (:D)

تیم کوک، مدیر عامل اپل و ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا در حال تماس تلفنی هستند. رونمایی از مدل ۳ در سال ۲۰۱۶ به زودی آغاز می‌شود اما تسلا با مشکلات مالی جدی روبرو است. کوک ایده‌ای دارد: اپل تسلا را می‌خرد.

ماسک به این موضوع علاقه‌مند است اما به یک شرط: «من مدیرعامل بشوم»

کوک می‌گوید: حتما. هنگامی که اپل کمپانی بیتس را خریداری کرد، همچنان به همکاری با بنیان گذاران آن یعنی Jimmy Iovine و Dr. Dre ادامه داد.

ماسک می‌گوید نه. اپل. مدیر عامل اپل.

تیم کوک: «اون فحش خارجی معروفه» و تلفن را قطع می‌کند!

همچنین بخوانید:

با این حال ایلان ماسک و تیم کوک این ادعا را رد می‌کنند. ایلان ماسک کمی بعد از توییت مارک گورمن در مورد این مکالمه، توییت زد که ادعاهای هیگیز، نویسنده کتاب، دروغ است. از سوی دیگر تیم کوک گفته است که هرگز با ایلان ماسک در مورد تصاحب تسلا صحبت نکرده است.

ماسک دیروز در توییتر گفت: هیگینز موفق شد که کتابش را کذب و خسته کننده نماید.

با این حال نمی‌توان مطمئن بود که کدام طرف راست می‌گویند اما به هر حال هر دو طرف این مکالمه، به کل وجودش را تکذیب کرده‌اند. شاید هم جنین مکالمه‌ای رخ داده اما یک شوخی بوده است.

ایلان ماسک در توییت دیگری دیروز گفت: من و کوک هرگز با یکدیگر کتبی و شفاهی در ارتباط نبودیم. من درخواست ملاقات با کوک را داشتم تا در مورد خرید تسلا توسط اپل صحبت کنم. هیچ شرطی برای خرید وجود نداشت که پیشنهاد گردد. او (تیم کوک) از ملاقات خودداری کرد. ارزش تسلا حدود ۶ درصد ارزش امروزش بود.

از طريق The Los Angeles Times
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.