منتظر آیفون ۲۰۲۰ با تاچ آیدی درون صفحه نمایش و بدون ناچ باشید

به گزارش کردیت سوئیس، که یک بانک چند ملیتی در سوئیس است، اپل به دنبال نهایی کردن قراردادش با تامین کنندگان، جهت تولید صفحه نمایش بدون ناچ است که در آیفون ۲۰۲۰ از آن استفاده خواهد کرد.

استفاده از صفحه نمایش تمام صفحه باعث می‌شود که بریدگی بالای صفحه نمایش یا همان ناچ، که بسیاری از کاربران از آن متنفر هستند، به پایان راه خود برسد. برای دسترسی به یک صفحه نمایش بدون حاشیه و بریدگی، اپل باید دوربین TrueDepth را زیر صفحه نمایش تعبیه کند. طبق گزارش کردیت سوئیس اپل فیس آیدی را از سری آیفون ۲۰۲۰ حذف می‌کند و ما شاهد تاچ آیدی زیر صفحه نمایش خواهیم بود.

کردیت سوئیس برای تایید ادعای خود سه حق اختراع اپل برای آیفون بدون ناچ را ارائه داده است. این آیفون بدون بریدگی صفحه نمایش دارای اتصال ۵G نیز می‌باشد.

آیفون 2020

اپل تنها در مدل رده بالای آیفون ۲۰۲۰ خود از دوربین زیر صفحه نمایش، تاچ آیدی و صفحه نمایش بدون بریدگی استفاده خواهد کرد. سایر مدل‌ها با بریدگی صفحه نمایش و فیس آیدی روانه بازار می‌گردند.

از نظر ما با وجود جذاب بودن این گزارش، بعید است که در سال جاری میلادی به واقعیت بدل شود. اپل ممکن است روی چنین آیفون فوق‌العاده‌ای کار کند اما عرضه آن برای سال جاری تقریبا محال است. ما دموهایی از تکنولوژی دوربین زیر صفحه نمایش از تولید کنندگان چینی همانند Oppo مشاهده کرده‌ایم اما این فناوری هنوز هم آماده نیست. قرار دادن دوربین زیر صفحه نمایش باعث از دست رفتن میزان قابل توجهی از وضوح می‌شود و محدودیت‌های فنی هم در این بین وجود دارد.

علاوه بر این حتی اگر فناوری دوربین زیر صفحه نمایش به بلوغ رسیده باشد، اپل باید فکری هم به حال TrueDepth بکند. جدای از فیس آیدی، بسیاری دیگر از ویژگی‌های iOS به TrueDepth متکی هستند و بعید است اپل آن را حذف کند.

همچنین بخوانید:

منبع LetsGoDigital
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.