آیپد پرو M1 در نتایج اولیه بنچمارک ، مک بوک پرو Core i9 را شکست داد!

طبق نتایج اولیه به دست آمده از بنچمارک Geekbench 5، آیپد پرو M1 2021 توانسته به راحتی مک بوک پرو ۱۶ اینچی Core i9 را شکست دهد. طبق این بنچمارک، عملکرد آیپد پرو M1 با مک بوک ایر M1 برابر است.

اپل به تازگی آیپد پرو جدید خود را با تراشه M1 معرفی کرده است. اپل M1 همان تراشه‌ای می‎‌باشد که در آیمک M1 و همچنین مک بوک ایر و مک بوک پرو M1 که در سال گذشته معرفی شدند، استفاده گردیده است. تراشه جدید M1 در مقایسه با نسل قبلی در آیپد، پردازنده‌ای ۵۰ درصد سریعتر و GPU حدودا ۴۰ درصد بهتر دارد.

این ادعاهای اپل راستی آزمایی شده و اولین نتایج از بنچمارک Geekbench 5 آیپد پرو M1 منتشر گردیده است. نسل پنجم آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی M1 توانست نمره ۱۷۱۸ را در حالت تک هسته‌ای و ۷۲۸۴ را در حالت چند هسته‌ای به دست آورد.

نسل قبلی آیپد پرو با تراشه A12Z بایونیک در حالت تک و چند هسته‌ای به ترتیب امتیازات ۱۱۱۲ و ۴۶۵۶ را به دست آورد. در ادامه لیست امتیازات به دست آمده مک بوک ایر M1، آیپد پرو M1، مک بوک پرو ۱۶ اینچی Core i9 و آیپد پرو با تراشه A12Z بایونیک را در حالت چند هسته‌ای داریم.

  • ۷۳۷۸: مک بوک ایر M1
  • ۷۲۸۴: آیپد پرو M1
  • ۶۸۴۵: مک بوک پرو ۱۶ اینچی Core i9
  • ۴۶۵۶: آیپد پرو A12Z

از نظر عملکرد گرافیکی آیپد پرو M1 در بنچمارک Metal نمره ۲۰۵۷۸ را به دست آورد، یعنی دو برابر نمره‌ای که آیپد پرو A12Z گرفته بود.

حتی اگه این نتایج اولیه باشند، کاملا چشمگیر هستند. با وجود اینکه Geekbench 5 هنوز هم برای پشتیبانی از آیپد پرو M1 آپدیت نشده، هنگام مقایسه با سایر دستگاه‌های قدرتمند اپل، عملکرد خوبی دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.