گرفتن اسکرین شات در آیفون بدون استفاده از دکمه‌ها

قابلیت عکس گرفتن از صحفه نمایش یکی از ویژگی‌هایی است که کاربردهای بسیاری دارد. از جمله این کارها می‌توان به جمع آوری مدرک :D، تهیه آموزش و … اشاره داشت. آیفون روش‌های مختلفی را برای گرفتن اسکرین شات دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

برای گرفتن اسکرین شات در آیفون‌های دارای دکمه هوم، باید دکمه پاور و هوم را بزنید. برای آیفون‌های جدید هم دکمه پاور را به همراه زیاد کردن صدا فشار دهید. اما اگر هر کدام از این دکمه‌ها به مشکل خورد یا نمی‎خواستید از آن‌‌ها برای این کار استفاده کنید، روش‌های ساده‌تر هم برای این کار وجود دارد. ما در این مطلب سه روش ساده برای گرفتن اسکرین شات از آیفون را بدون استفاده از دکمه‌های سخت افزاری داریم.

فعال کردن AssistiveTouch در آیفون

برای گرفتن اسکرین شات در آیفون بدون نیاز به هیچ دکمه سخت افزاری، ابتدا قابلیت Assistive Touch را فعال کنید. این ویژگی مدت‌ها می‌باشد که در آیفون و آیپد حضور دارد و بسیار مفید است. شما می‌توانید از Assistive Touch برای کارهای بسیاری بهره ببرید که یکی از آن‌ها گرفتن اسکرین شات بدون استفاده از دکمه‌های فیزیکی است.

۱- تنظیمات _Settings_ را باز کنید و به قسمت Accessibility بروید.

۲- از منوی Physical and Motor گزینه Touch را انتخاب کنید.

نحوه اسکرین شات گرفتن در آیفون و آیپد

۳- گزینه AssistiveTouch را فعال نمایید.

عکس گرفتن از صفحه نمایش آیفون و آیپد

حالا یک دکمه مجازی مات به صفحه نمایش آیفون شما اضافه شده است.

چگونه در آیفون بدون استفاده از دکمه‌ها اسکرین شات بگیریم؟

روش اول

۱- تنظیمات _Settings_ را باز کنید و به قسمت Accessibility بروید.

۲- از منوی Physical and Motor گزینه Touch را انتخاب کنید.

۳- از صفحه باز شده روی Customise Top Level Menu تپ نمایید.

چگونه در آیفون و آیپد اسکرین شات بگیریم

۴- در این صفحه باید حداقل ۶ آیکون برای میانبرهای مختلف وجود داشته باشد. شما همچنین باید یک آیکون Custom را در اینجا مشاهده کنید. در غیر این صورت با زدن روی گزینه + یک آیکون اضافه نمایید.

۵- اگر گزینه Custom وجود داشت که آن را انتخاب کنید و یا بعد از زدن گزینه +، از منوی باز شده روی Screenshot بزنید. سپس Done را انتخاب نمایید.

اسکرین شات گرفتن بدون دکمه در آیفون و آیپد

حالا برای اسکرین شات گرفتن کافی است که روی دکمه مجازی مات بزنید و گزینه Screenshot را انتخاب کنید، به همین سادگی و بدون استفاده از هیچ دکمه فیزیکی، اسکرین شات از آیفون شما گرفته می‌شود.

روش دوم

همچنین می‌توانید برای اقدام مورد نظرتان در منوی AssistiveTouch یک میانبر ایجاد کنید. یعنی به طور مثال به جای اینکه منو را باز کنید و گزینه Screenshot را انتخاب کنید، دوبار روی دکمه مجازی تپ نمایید.

۱- تنظیمات _Settings_ را باز کنید و به قسمت Accessibility بروید.

۲- از منوی Physical and Motor گزینه Touch را انتخاب کنید.

۳- در منوی Custom Actions شما چند گزینه برای انتخاب دارید که به ترتیب عبارتند از: یک ضربه که به صورت پیشفرض منو را باز می‌کند، دو ضربه، نگه داشتن و لمس سه بعدی (در دستگاه‌های دارای این قابلیت). به طور مثال شما می‌توانید روی گزینه Double-Tap بزنید و از منوی باز شده Screenshot را انتخاب کنید. از این پس هر زمانی که دوبار پشت سر هم روی دکمه مات مجازی بزنید، اسکرین شات گرفته می‌شود.

میانبر اسکرین شات گرفتن در آیفون و آیپد

روش سوم: گرفتن اسکرین شات با سیری

اگر از سیری استفاده می‌کنید، باید بدانید که این دستیار صوتی هم می‌تواند برای اسکرین شات گرفتن از آیفون و آیپد کارساز باشد. کافی است که فقط آن را با واژه هی سیری فرا بخوانید و بگویید ‘Take a screenshot’.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.