گزارش کاربران: مشکل باتری آیفون X

مشکل Batterygate چند سال است که به فراموشی سپرده شده اما حالا گزارشات متعددی مبنی بر مشکل باتری آیفون X منتشر شده که ما را به یاد آن دوران می‌اندازد. بسیاری از کاربران آیفون X از کاهش ظرفیت و خالی شدن باتری دستگاه به طور غیر عادی خبر می‌دهند.

دو سال از عرضه آیفون X می‌گذرد و کاربران این گوشی گزارش داده‌اند که بیش از حد معمول از عمر باتری دستگاه کاسته شده است. طبق گفته‌های کمپانی اپل، آیفون پس از ۵۰۰ چرخه شارژ باید ۸۰ درصد ظرفیت باتری خود را داشته باشد اما برخی کاربران گزارش داده‌اند که با وجود سلامت باتری بیش از ۸۰ درصد، عمر باتری بیش از آن مقدار کسر شده است.

برخی از کاربران در Reddit ادعا کرده‌اند که آیفون X آن‌ها از اولین روز اول حدود ۹۰ درصد ظرفیت باتری داشته و حالا با عمر باتری بسیار کمی روبرو هستند. البته گزارشاتی نیز مبنی بر مشکل مشابه در آیفون XS داشته‌ایم.

لازم به ذکر است عمر و ظرفیت باتری به کاربر نیز وابسته است و همه این مسائل به نحوه کار کردن و عادت شارژ کاربر بستگی دارد. قطعا کاربرانی که رویه شارژ نامناسبی را دارند، عمر باتریشان نسبت به سایرین کمتر است.

اگر رسوایی Batterygate را خاطرتان باشد، بسیاری از آیفون‌ها حتی با داشتن ۳۰ درصد شارژ هم خاموش میشدند و دلیل آن کاهش عمر باتری در آیفون‌های قدیمی بود. سپس اپل اعلام کرد که باتری تخریب شده ممکن است در شرایط خاصی قدرت کافی را برای پردازشگر نتواند تامین نکند. این کمپانی در این رابطه با ۳۲ دادخواست قضایی مواجه شد.

اپل در واکنش به این ماجراها طی یک آپدیت نرم افزاری گزینه نمایش سلامت باتری را به تنظیمات اضافه کرد. همچنین ویژگی را به سیستم عامل خود اضافه کرد که حتی در صورت کاهش عمر باتری، دستگاه بدون مشکل به کار خود ادامه دهد. این کمپانی همچنین قیمت تعویض باتری را از ۷۹ دلار به ۲۹ دلار کاهش داد.

همچنین بخوانید:

منبع Reddit
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.