تست تخلیه باتری iOS 15.4 در آیفون ۱۳، آیفون ۱۲، آیفون ۱۱ و آیفون‌های قدیمی‌تر

بعد از ماه‌ها عرضه نسخه آزمایشی، اپل نسخه نهایی iOS 15.4 را حدود دو هفته پیش برای آیفون‌های سازگار منتشر کرد. iOS 15.4 احتمالا آخرین به روزرسانی عمده iOS 15 می‌باشد و اپل از این پس روی iOS 16 و معرفی آن در WWDC 2022 تمرکز می‌کند. iOS 15.4 به غیر از چندین ویژگی و پیشرفت جدید، برخی از اشکالات را نیز رفع می‌کند. اما عمر باتری چطور؟ آیا iOS 15.4 تمام مشکلات تخلیه باتری را برطرف می‌کند یا خود مشکل جدیدی در این زمینه دارد؟

کانال یوتیوب iAppleBytes تست تخلیه باتری iOS 15.4 را در آیفون ۱۳، آیفون ۱۲، آیفون ۱۱، آیفون XR/7/8 و سری آیفون SE انجام داد تا متوجه این موضوع شود. در تست تخلیه، آیفون ۱۳ با سیستم عامل iOS 15.4 به مدت ۸ ساعت و ۲۶ دقیقه دوام آورد که کمی کمتر از زمان ۸ ساعت و ۳۴ دقیقه iOS 15.3.1 است. آیفون ۱۲ هم کاهش ۲۲ دقیقه‌ای را در iOS 15.4 تجربه کرد و از ۶ ساعت و ۳۴ دقیقه iOS 15.3.1 به ۶ ساعت و ۱۲ دقیقه رسید.

زمان آیفون ۱۱ در تست تخلیه باتری iOS 15.4 تفاوتی با iOS 15.3.1 نداشت و همان ۵ ساعت و ۱۱ دقیقه را دوام آورد. جالب اینجاست که دستگاه‌های قدیمی مانند آیفون ۶S، آیفون ۷ و آیفون ۸، با iOS 15.4 عمر باتری بیشتری داشتند و نسبت به iOS 15.3.1 حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بیشتر دوام آوردند. آیفون SE 2020 نیز افزایش قابل توجهی را در عمر باتری داشت و از ۳ ساعت ۱۴ دقیقه در iOS 15.3.1، به سه ساعت و ۴۸ دقیقه رسید.

این نتایج می‌توانند تجربیات کاربران را که از عملکرد باتری بعد از آپدیت شکایت داشتند، تایید نماید. با این حال باید در نظر داشت که بعد از آپدیت یک سری از کارها در پس زمینه انجام می‌شود و در روزهای ابتدایی پس از آپدیت، افزایش مصرف باتری طبیعی است.

در انتهای ویدیو نیز عمر باتری در نسخه‌های مختلف iOS مقایسه می‌شود که از عرضه اولین نسخه کاهش یافته است. با این حال iOS 15.4 توانسته این روند را در آیفون‌های قدیمی‌تر اصلاح کند.

عمر باتری شما بعد از آپدیت به iOS 15.4 چگونه بوده؟ چند روز از آپدیت دستگاه گذشته است؟

از طريق یوتیوب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.