سنسور دوربین ۴۸ مگاپیکسلی باعث افزایش ضخامت برآمدگی دوربین آیفون ۱۴ پرو

برخلاف آنچه که گزارشات در ابتدا نشان می‌دادند، نسل بعدی پرچمدار گوشی اپل، یعنی آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس، احتمالا برجستگی دوربین ضخیم‌تری به خاطر سنسور جدید داشته باشند. این ادعایی می‌باشد که مینگ-چی کو، تحلیلگر خوش سابقه اپل مطرح نموده است.

طرح‌های شماتیک درز شده از آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس نشان می‌دهند که طراحی کلی پشت گوشی مانند نسخه‌های قبلی است اما ابعاد تغییر خواهند کرد. هر دو مدل احتمالا با برآمدگی دوربین بزرگتری همراه هستند.

سنسور ۴۸ مگاپیکسلی جدید که جایگزین دوربین اصلی می‌شود، دلیل برآمدگی بیشتر است. کو گفته که در مقایسه با دوربین ۱۲ مگاپیکسلی، طول مورب ماژول ۴۸ مگاپیکسلی حدود ۲۵ تا ۳۵ درصد بیشتر است و ارتفاع لنز ۷P آن در مقایسه با آیفون ۱۳ پرو، بین ۵ تا ۱۰ درصد افزایش می‌یابد.

شاید از نظر زیبایی خوشایند اغلب کاربران نباشد اما سنسور ۴۸ مگاپیکسلی می‌تواند آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس را به بهترین دوربین بین گوشی‌های هوشمند ۲۰۲۲ مجهز کند. اپل آخرین بار با معرفی آیفون ۶s تعداد مگاپیکسل را افزایش داد. سنسور بزرگتر باعث می‌شود که نور بیشتری وارد، و در نهایت کیفیت عکس بهتر گردد.

طبق گزارش‌های قبلی، این یک سنسور ۱/۱.۳ اینچی با پیکسل‌های ۱.۲۵ میکرومتری است که کمی کوچکتر از پیکسل‌های ۱.۷ میکرومتری آیفون ۱۲ پرو مکس می‌باشد. در نور کم، آیفون ۱۴ پرو از فناوری ترکیب پیکسل استفاده می‌کند. این سنسور جدید همچنین امکان ضبط ویدیو ۸k را به آیفون می‌افزاید.

به غیر از این، شایعه شده که مدل‌های پرو آیفون ۱۴ بدون ناچ و با دو حفره دایره و بیضی شکل عرضه می‌شوند. همچنین از تراشه سریع‌تر و کم مصرف‌تر A16 پرو بهره می‌برند. از سوی دیگر مدل‌های غیر پرو با بریدگی صفحه نمایش و از نسخه کمی بهبود یافته A15، که A16 نام دارد، استفاده می‌کنند. به احتمال غریب به یقین، سری آیفون ۱۴ در شهریور ماه سال جاری معرفی خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.