ابعاد آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس ؛ برآمدگی دوربین بیشتر می‌شود

اخیرا شاهد لو رفتن رندرهای CAD آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو بوده‌ایم و آن‌ها شکل کلی دستگاه را برای ما مشخص کردند. اکنون، طرح‌های شماتیکی با ابعاد، از آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس منتشر شده و می‌توانیم آن‌ها را با سری ۱۳ مقایسه کنیم.

ابعاد آیفون ۱۴ پرو مکس

مکس وینباخ، نویسنده اندروید پلیس در توییتر خود این طرح‌ها را به اشتراک گذاشته است. آیفون ۱۴ پرو مکس با عرض ۷۷.۵۸ م.م، گوشی هوشمند باریک‌تری نسبت به آیفون ۱۳ پرو مکس با عرض ۷۸.۱ م.م است.

ارتفاع آیفون ۱۴ پرو مکس تقریبا مانند نسل قبلی است و تفاوت اندازه نامحسوس می‌باشد. به عبارت دقیق‌تر آیفون ۱۴ پرو مکس ۱۶۰.۷ میلی متر بلندی دارد ولی آیفون ۱۳ پرو مکس ۱۶۰.۸ میلی متر است.

با این حال گفته می‌شود آیفون ۱۴ پرو مکس حدود ۰.۲ میلی متر ضخیم‌تر از نسل فعلی است. بیشتر این افزایش ابعاد را می‌توان به دوربین نسبت داد. لازم به ذکر است اپل ضخامت برآمدگی دوربین سری ۱۳ را نسبت به ۱۲ افزایش داد و احتمال دارد این روند را با سری ۱۴ نیز تکرار شود. دستورالعمل‌های اپل برای سازندگان لوازم جانبی شامل ابعاد مورد نیاز است. طبق این دستورالعمل‌ها برآمدگی دوربین آیفون ۱۳ برابر ۳.۶ میلی متر است. طبق طرح‌های جدیدی که منتشر شد، برآمدگی دوربین آیفون ۱۴ پرو مکس معادل ۴.۱۷ میلی می‌باشد. سایر ابعاد برآمدگی دوربین آیفون ۱۴ پرو مکس نیز تقریبا ۵ درصد افزایش می‌یابد.

ابعاد آیفون ۱۴ پرو

اندازه آیفون 14 پرو

وینباخ همچنین شماتیک‌ها و ابعاد احتمالی آیفون ۱۴ پرو را نیز به اشتراک گذاشته است. اعداد نشان می‌دهند که آیفون ۱۴ پرو تفاوت چندانی با آیفون ۱۳ پرو ندارد. دستگاه جدید تنها ۰.۰۵ میلی متر باریک‌تر از آیفون ۱۳ پرو خواهد بود و ارتفاع تغییری نخواهد کرد. آیفون ۱۴ پرو مانند برادر خود از برآمدگی دوربین بزرگتری بهره می‌برد.

به طور خلاصه

برای دید بهتر نسبت به ابعاد آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس نگاهی به جدول زیر داشته باشید:

نام دستگاه ضخامت ارتفاع عرض ضخامت برآمدگی دوربین
آیفون ۱۳ پرو ۷.۸۵ ۱۴۶.۷۱ ۷۱.۵۲ ۴.۰۵
آیفون ۱۴ پرو ۷.۸۵ ۱۴۷.۴۶ ۷۱.۴۵ ۴.۱۷
آیفون ۱۳ پرو مکس ۷.۸۵ ۱۶۰.۸۴ ۷۸.۰۷ ۴.۰۵
آیفون ۱۴ پرو مکس ۷.۸۵ ۱۶۰.۷ ۷۷.۵۸ ۴.۱۷

این طرح‌های شماتیک حضور حفره دایره‌ای شکل و بیضی شکل را در آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس تایید می‌کنند. علاوه بر این، طرح‌های شماتیک نشان می‌دهند که سری آیفون ۱۴ از دکمه‌های کنترل صدای مستطیل شکل استفاده می‌کنند، برخلاف آن چیزی که رندرهای قبلی به ما نشان می‌دادند و یادآور آیفون ۴ بودند.

علاوه بر این، شایعات حاکی از آن است که سری آیفون ۱۴ پایان مدل مینی خواهد بود. آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس از تراشه جدید A16 بایونیک بهره می‌برند و مدل‌های معمولی با همان تراشه A15 سری ۱۳ همراه هستند.

نظر شما در مورد طراحی آیفون ۱۴ پرو و آیون ۱۴ پرو مکس چیست؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

از طريق توییتر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.