با فعال کردن حالت تاریک یا حالت تیره در iOS 13 عمر باتری آیفون بهتر می‌شود

پس از آپدیت به iOS 13 متوجه بهبود عمر باتری آیفون خود شده‌اید؟ این افزایش عمر باتری را مدیون حالت تاریک این سیستم عامل هستید. این مسئله در کانال یوتیوب PhoneBuff بررسی شده و مشخص گردید که حالت تاریک تاثیر بسزایی روی عمر باتری آیفون دارد.

این آزمایش با استفاده از یک بازوی رباتیک انجام شده و بسیار دقیق است. شاید بارها شنیده‌اید که حالت تاریک و پس زمینه‌های تیره به افزایش عمر باتری دستگاه‌های دارای صفحه نمایش اولد کمک می‌کند. در این آزمایش از یک آیفون XS که دارای صفحه نمایش اولد ۵.۸ اینچی می‌باشد، استفاده شده است.

ولی این بهبود عمر باتری چقدر می‌باشد؟ تفاوت واقعا قابل توجه است. پس از حدود ۴ ساعت باتری آیفون XS با فعال بودن حالت تاریک به ۷۱ درصد رسیده بود و سطح باتری آیفون با حالت روشن به ۵۶ درصد رسید، یعنی ۱۴ درصد تفاوت!

زمانی که آیفون XS با حالت روشن به خاطر اتمام شارژ خاموش شد، آیفون XS با حالت تاریک هنوز ۳۰ درصد باتری داشت. این مقدار برای چند ساعت استفاده کافی است.

در حالی که من فکر می‌کردم که حالت تاریک تاثیر اندکی داشته باشد، اما یک تفاوت بزرگ را ایجاد می‌کند. آیفون X، سری آیفون XS و سری آیفون ۱۱ پرو دارای صفحه نمایش اولد هستند. متاسفانه برای آیفون‌های دارای LCD تفاوت چندانی ایجاد نخواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.