خالی شدن باتری بعد از آپدیت مک بوک به macOS Monterey 12.2

برخی از کاربران بعد از آپدیت به macOS Monterey 12.2 با یک مشکل غیر عادی مواجه شدند و گفتند که روشن بودن بلوتوث در شرایطی که مک بوک آن‌ها در حالت Sleep بوده، باعث شده باتری کاملا خالی شود.

باتری مک بوک پرو و مک بوک ایر بعد از آپدیت به macOS Monterey 12.2

مشکلات مربوط به بلوتوث در مک چیز جدیدی نیست. بلوتوث بسیار غیر قابل اعتماد است و از اغلب مشکلات رنج می‌برد! اگر تا کنون هیچ گاه با بلوتوث مک بوک خود به مشکل نخورده‌اید، آدم خوش شانسی هستید!

طبق گزارش برخی از کاربران، زمانی که بلوتوث آن‌ها روشن باشد، باتری مک بوک آن‌ها در حالت Sleep به شدت تخلیه می‌شوند. این مسئله در توییتر، Reddit و سایر انجمن‌های آنلاین مطرح شده است و کاربران زمانی که از خواب بیدار شده‌اند، متوجه خالی بودن باتری مک بوکشان گردیدند و این مسئله ظاهرا به بلوتوث مرتبط است.

این مشکل در مک‌هایی با تراشه اینتل و سری M رخ داده است.

همچنین بخوانید:

با این مسئله، بعد از اینکه کاربران به macOS 12.2 آپدیت کرده‌اند و زمانی که مک بوک پرو یا ایر در حالت Sleep بوده، ظرف چند ساعت باتری از ۱۰۰ به ۰ می‌رسد. برخی از کاربران طبق بررسی‌های انجام شده نتیجه گرفتند که لوازم جانبی باعث می‌شوند مک مکررا  از حالت Sleep خارج شود و در نتیجه باتری تخلیه گردد.

اگر تا به حال به macOS Monterey 12.2 آپدیت نکرده‌اید، منتظر باشید تا این مسئله رفع شود. البته اگر از بلوتوث مک بوک پرو و ایر خود برای اتصال به لوازم جانبی استفاده نمی‌کنید، نباید نگرانی بابت این باگ داشته باشید. در حال حاضر تنها راه حل جداسازی کلیه لوازم جانبی متصل از طریق بلوتوث و خاموش کردن آن است.

از طريق Cult of Mac
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.