آیفون ۱۴ با حافظه داخلی ۲ ترابایتی همراه است

ما تقریبا یک سال با معرفی آیفون ۱۴ فاصله داریم و چندان نیز از عرضه سری آیفون ۱۳ نگذشته است. با این حال طبق شایعات منتشر شده، اپل قصد دارد حافظه داخلی ۲ ترابایتی را نیز برای آیفون ۱۴ در نظر بگیرد.

آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس، اولین گوشی‌های هوشمند اپل هستند که دارای گزینه حافظه داخلی ۱ ترابایتی می‌باشند. این بیشترین ظرفیتی می‌باشد که اپل تا کنون در آیفون ارائه داده است. این حافظه جدید می‌تواند به خاطر ویژگی‌های جدید دوربین از جمله فیلمبرداری ProRes باشد که البته با آپدیت‌های بعدی به دستگاه اضافه می‌شود. فیلم‌های ProRes در کنار کیفیت ۴K و سرعت ۶۰ فریم در ثانیه، می‌تواند فضای زیادی را در مقایسه با فیلم‌های عادی اشغال کنند. اپل، آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس را با هدف قرار دادن افراد حرفه‌ای در زمینه عکس و فیلم رونمایی کرد.

طبق گزارش وب سایت چینی MyDrivers، اپل از حافظه QLC برای آیفون ۱۴ استفاده می‌کند و این فناوری برای افزایش ظرفیت تا ۲ ترابایت کمک می‌کند. البته با توجه به سیاست‌هایی که از اپل سراغ داریم، بعید است که مجددا در سال آینده حافظه بالاتر را ارائه کند.

همچنین بخوانید:

ما چندی پیش نیز گزارشی از سوی دیجی تایمز مبنی بر استفاده اپل از فناوری جدید برای حافظه داخلی داشتیم که البته اشاره‌ای به گزینه ۲ ترابایتی نداشت.

اپل معمولا در آیفون تغییر نمی‌دهد مگر آنکه به دلیل بهبود بخشی دیگر، تغییر ضروری باشد. علاوه بر این انتظار می‌رود که آیفون ۱۴، بازطراحی شده با حداقل تغییرات سخت افزاری را باشد. طبق شایعات، اپل ناچ را حذف می‌کند و یک دوربین پانچی جایگزین آن می‌شود. همچنین شاهد قابلیت‌های جدید دوربین خواهیم بود اما ارائه ظرفیت ۲ ترابایتی برای آیفون ۱۴ کمی دور از ذهن است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.