گزارش کاربران سری آیفون ۱۳ : کرش کردن CarPlay هنگام باز کردن اپلیکیشن‌ها

اپل به تازگی سری آیفون ۱۳ را روانه بازار کرده است و حالا برخی از کاربران در مورد مشکل این گوشی با قابلیت CarPlay شکایت دارند. به گفته آن‌ها، زمانی که قصد باز کردن اپلیکیشن‌ها و پخش موزیک را دارند، با کرش مواجه می‌شوند.

اگر ماشین شما از قابلیت CarPlay پشتیبانی می‌کند، به احتمال زیاد با آن کار کرده‌اید. با استفاده از این ویژگی تلفن هوشمند شما با مانیتور ماشین تلفیق می‌شود و می‌توانید برنامه‌های مختلف آیفون مانند ویز، گوگل مپ، رادیو جوان و … را در مانیتور ماشین باز و کنترل کنید. اگر به این ویژگی عادت کرده باشید دلیل شکایت کاربران سری آیفون ۱۳ را خوب درک می‌کنید. سایت ZDNet به این مشکل پرداخته و آیفون ۱۳ را یک محصول آزمایشی مطرح کرده است!

خب حالا به CarPlay می‌رسیم. این فقط برای من کرش می‌کند. یک جستجوی سریع در شبکه‌های اجتماعی باعث شد متوجه شوم من تنها نیستم.  بسیاری دیگر از تسترهای بتا که هزینه کامل اپل را پرداخت کرده‌اند، همین مشکل را گزارش می‌کنند. آیفون قدیمی من خوب کار می‌کند.

کاربر دیگری مدعی است که اکثر برنامه‌ها در CarPlay کرش می‌کنند. مانند SiriusXM, iHeart Radio, Google Play Music و Amazon Music. البته اپل موزیک مشکل خاصی ندارد و به خوبی اجرا می‌گردد. مشکل CarPlay فقط به خود آیفون ۱۳ محدود نمی‌شود و شما از طریق مانیتور ماشین نیز نمی‌توانید با آن برنامه‌ها کار کنید.

همچنین بخوانید:

با توجه به گزارشات مختلف به نظر می‌رسد که مشکل از iOS 15 باشد ولی بسیاری معتقدند مقصر سری آیفون ۱۳ است.

به نظر می‌رسد که مشکلات CarPlay متنوع است و کاربران مختلفی از اختلال در عملکرد تماس، باز کردن برنامه و پخش موسیقی شکایت کرده‌اند. هنوز زود است که این مسئله را به موارد سخت افزاری یا نرم افزاری ربط دهیم اما به طور کلی احتمالا نرم افزاری باشد و باید منتظر عرضه آپدیت از سوی اپل باشیم.

از طريق اپل
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.